На Черкащині обговорили питання розвитку кролівництва

???????????????????????????????Днями в ТОВ «Кролікофф», що на Маньківщині, відбулася нарада фахівців з кролівництва. Учасники заходу обговорили проблеми розвитку галузі та налагодження співпраці між суб’єктами господарської діяльності різних форм власності.

На думку фахівців останнім часом в Україні намітилася тенденція до прискореного розвитку галузі з розведення кролів. На сьогодні розвиток кролівництва є одним із джерел поповнення раціону людини високоякісним мʹясом, яке характеризується високим вмістом повноцінного білку вітамінним та мінеральним складом та має низьку калорійність.  Крім того діяльність з розведення кролів доступна для всіх вікових груп сільських жителів та  може бути надійним джерелом для їх доходів.

Наразі внутрішній ринок все іще ненасичений продуктами кролівництва. При нормі споживання кролячого мʼяса – 2,5 кг в області фактично споживається лише 700 грам на одного жителя. Тож потреба населення в дієтичних повноцінних продуктах харчування робить актуальним розвиток цієї галузі.

На Черкащині найбільшими виробниками мʹяса кролів в області є : ТОВ «Кролікофф» с. Іваньки Маньківського району (утримується 70-80 тис голів) та ТОВ «Агроплант» с. Юрківка  Уманського району (утримується 12-13 тис. голів). Ці підприємства мають найсучасніші технології вирощування кролів. Проте особливої уваги на сьогодні потребують особисті селянські господарства. Тож учасники семінару обговорили можливості розвитку галузі селянами та напрацювали форми співпраці між особистими селянськими, сімейними фермерськими господарствами, обслуговуючими кооперативами та сучасними сільськогосподарськими та переробними підприємствами з інтенсивними технологіями.???????????????????????????????

За інформацією управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

Автор статті