На Черкащині нове свято об’єднало різні покоління захисників країни

31

Традиція святкування Дня захисника України 14 жовтня приживеться. Так вважає голова Черкаської ОДА. Про це Юрій Ткаченко сказав на брифінгу в Чигирині. Столиця козацької держави в середу стала епіцентром святкових заходів.

Потрійне свято – День захисника України, українського козацтва та Покрови – тут почали відзначати ранковим молебнем у церкві Петра й Павла. Потому вшанували АТОвців. Найперше полеглих – хвилиною мовчання. А вже на бастіоні Дорошенка понад два десятки бійців отримали державні нагороди й обласні відзнаки. Тут же митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан освятив знамена козацьких полків. А вихованців Черкаського козацького ліцею посвятили в козаки. Вони присягнули бути вірними синами України.

– Ми спеціально зібрали різні покоління захисників країни – нинішніх і майбутніх, – зауважує обласний очільник Юрій Ткаченко. – Приємно, що наші діти ростуть справжніми патріотами. Сьогоднішнє свято аж ніяк не формальне. І воно, переконаний, приживеться, бо наше, українське. Це нагода вкотре переосмислити нашу історію. Перемагали загарбників раніше, переможемо знову! Сьогоднішнє свято не лише наших воїнів-захисників, але й усіх тих, хто підтримував і підтримує їхню боєздатність. Це свято матерів, дружин, сестер, доньок. Усіх тих, хто разом із чоловіками ділить усі труднощі військового життя. Це свято наших мужніх волонтерок.

Нагадаємо, віднині в Україні 14 жовтня відзначають День захисника України. Згідно з торішнім указом Президента Петра Порошенка. Нове свято прийшло на зміну Дню захисника Вітчизни, що досі відзначали 23 лютого.

Автор статті