На Черкащині майже 10 тисяч витягів із ДЗК замовлено через електронний сервіс

банерУ Черкаській області 9 878 осіб скористалися Онлайн-послугою «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру», що запроваджена в липні 2015 року. Лише за п’ять місяців цього року замовили витяги завдяки інтернету 2773 жителі області, повідомляють в ГУ Держгеокадастру у Черкаській області.

Активно користуються онлайн-послугою в Корсунь-Шевченківському районі – 3618 замовників, Уманському районі й Умані (745), Черкаському районі й Черкасах – (797), на Городищині – 682 й Смілянщині – 620 осіб.

Електронний сервіс замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку працює на офіційному веб-сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру http://map.land.gov.ua (у розділі «Публічна кадастрова карта»). Отримати готовий документ громадяни можуть у найближчому Центрі надання адміністративних послуг, який обрали самі ж під час замовлення.

Сервіс також дозволяє здійснити оплату за допомогою електронного платіжного засобу. Вартість послуги становить 80 гривень. Отримані кошти зараховується до державного або відповідного місцевого бюджету.

– Надання витягів про земельну ділянку з ДЗК – найбільш поширена послуга в сфері земельних відносин. Саме завдяки електронному прийому заяв, запровадженому задля зручності людей, вдалося спростити й пришвидшити процес отримання цього документа громадянами, які можуть зекономити час, а дехто й кошти для поїздки до райцентру в ЦНАП. Електронна послуга таким чином зменшила навантаження на ЦНАПи й скоротила там черги, – зазначила в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога.

Автор статті