На Черкащині громадськості представили Центр аналітичних досліджень «Прагма»

18813665_1243976439046105_3516885157453749997_nЧеркаський національний університет імені Богдана Хмельницького презентував Центр аналітичних досліджень «Прагма». Інтелектуальний потенціал науковців університету, їх незалежність та професійність повинні служити суспільству, переконані в університеті, інформують в прес-службі закладу.

Створення Центру ініціювали члени Наглядової ради університету. Ідею підтримала вчена рада навчального закладу, і вже 28 березня на черговому засіданні було затверджено Положення про Центр аналітичних досліджень «Прагма».

Центр об’єднав на громадських засадах різних за фахом науковців, які мають досвід прогностично-аналітичної діяльності в наукових, науково-дослідних установах, громадсько-політичних утвореннях та є визнаними експертами у відповідній галузі.

Їхніми силами планується здійснювати систематичний моніторинг політичної та економічної ситуації в Україні та Черкаській області, прогноз та моделювання розвитку політичної і соціально-економічної ситуації, інформаційно-аналітичний моніторинг з акцентом на певні суспільні сфери, державні та політичні інституції, галузі економіки в Черкаській області.

0001Представив експертів директор Центру, ректор університету, доктор економічних наук, професор Олександр Черевко.

— Наші науковці постійно готують на замовлення різноманітних інституцій експертні висновки у всіх сферах діяльності. Наш інтелектуальний потенціал достатній, щоб виконувати такі дослідження самостійно, — наголосив, презентуючи «Прагму», Олександр Володимирович.

Не ловіть світло зі столиці, а використовуйте власний потенціал, — звернувся до учасників презентації Володимир Цибулько, відомий український аналітик і політтехнолог, уродженець Черкащини. На його думку, створення Центру при університеті — це добре і для влади, і для партій та громадських організацій, і для науковців університету.

Столичні експерти вважають, що перевага Центру — в його незалежності, адже сам дух університету цьому сприяє.

Черкаському національному — 95 років. Яка з політичних партій може похвалитися таким солідним віком? — зауважує Володимир Цибулько.

18813910_1243976482379434_1235981877366087792_nПро те, що першочергово треба дослідити, говорив заступник голови Черкаської облдержадміністрації Костянтин Омаргалієв. Він переконаний, що замовлень у Центру не бракуватиме, оскільки влада сьогодні стоїть перед вирішенням багатьох важливих питань.

Клієнтами Центру висловили бажання стати один з перших в області голів об’єднаної територіальної громади Білозір’я Володимир Міцук, міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський. Довгострокову співпрацю та замовлення з економічного блоку питань пообіцяв президент Черкаської торгово-промислової палати Сергій Першин.

— Створення Центру — це розвиток університету за європейською моделлю, — відзначив директор Черкаської обласної телерадіокомпанії Михайло Калініченко.

Учасники презентації — керівники органів влади та місцевого самоврядування, обласних осередків політичних партій, громадських організацій, ЗМІ — висловилися про те, що їх сьогодні турбує, та поділилися побажаннями стосовно роботи Центру. Запрошені були одностайними в думці, що діяльність Центру допоможе вирішити багато проблем.

Автор статті