На Черкащині говорили про здобутки у реформуванні медичної галузі

уенуенр (1)Питання реформи медицини на Черкащині та Україні загалом обговорили на нараді управління охорони здоров’я за участі заступника голови облдержадміністрації Костянтина Омаргалієва, представників громадських організацій «Рух Реформ» та «Сходи майбутнього». Фахівці підбивали позитивні підсумки впровадження реформи галузі охорони здоров’я та радилися, як вирішити проблемні питання на місцях.

На Черкащині триває послідовна робота щодо розвитку первинної медико-санітарної допомоги, наголосив заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Олег Найдан. Так, станом на 1 липня за принципом сімейної медицини працюють 30 закладів: 17 центрів ПМСД, 7 ЦРЛ, 6 міських, які у своєму складі мають дільниці загальної практики сімейної медицини.

– Перед нами стоїть питання якісного медичного обслуговування для жителів області, – зауважив Олег Найдан. – Нині у пріоритеті – розвиток первинної ланки охорони здоров’я, оптимізація мережі закладів первинного та вторинного рівня через формування госпітальних округів з багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування. Першим районом, де у 2013 році запрацював центр ПСМД, став Жашківський. Наступного року розпочали роботу ще 12 таких центрів. Цього ж – чотири центри.

еку (1)У районах пацієнтів обслуговують сімейні лікарі. За словами експерта громадської організації «Рух Реформ» Лілії Діденко, саме вони можуть завчасно побачити незначні негативні зміни в організмі пацієнта, що в подальшому може запобігти утворенню хронічних захворювань. Загалом же в області, за результатами першого півріччя цього року, сімейними лікарями обслуговується майже 77% населення області. Тож зараз чисельність прикріпленого населення на одну штатну посаду лікаря загальної практики сімейної медицини в середньому по області становить1 656 осіб.

Також партнер платформи «Сходи майбутнього» Наталія Бовтрук  представила інноваційну освітню програму реформування медицини Черкаської області. Присутні ознайомилися з графіками та таблицями, які ілюстрували її доцільність .

На порядку денному обговорили питання про екстрену медичну допомогу. За словами директора обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Владислава Свириденка, Черкащина – єдина область, де не виділено приміщення для диспетчерської ЕМД, яка б могола оперативніше реагувати на всі виклики.

– Результатом усіх реформ в медичній галузі, передовсім, має бути здоров’я наших громадян, – наголосив заступник голови облдержадміністрації Костянтин Омаргалієв. – Зараз наша країна бере кращий приклад із європейських країн з упровадження практики сімейної медицини. Рівень оснащеності центрів ПМСД поступово, але стабільно покращується. Приміром, у Звенигородському, Чигиринському, Христинівському районах амбулаторії центрів ПМСД були оснащені тільки на третину відповідно до табеля, зараз же – на 70%.

Автор статті