На Черкащині до лісів і на торфовища обмежили доступ

минулорічна пожежа на торфовищі

Черкаські ліси посилено патрулюватимуть. Таке доручення на селекторній нараді в ОДА дав очільник області Юрій Ткаченко. Це пов’язано з високим класом пожежної небезпеки. Доступ віднині обмежений як до лісу, так і на торфовища.

Натепер в лісах області вже трапилося із півсотні пожеж. Переважно від рук людей. Як повідомляють рятувальники, нині щоденно чергують майже 170 осіб особового складу. Напохваті й 40 пожежних цистерн. У разі форс-мажору до роботи готові Черкаський і Уманський зведені загони. А це – 320 рятувальників.

– Торік ми мали пожежі на торфовищах у Черкаському, Чигиринському та Золотоніському районах, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Тоді вигоріло близько 80 га. Аби убезпечити торфовища нині, ми обмежуємо туди доступ. Їх посилено патрулюватимуть із залученням працівників районних служб цивільного захисту та волонтерів. Це ж стосується загалом лісових масивів.

Водночас самі торфополя повинні бути підтоплені. Це питання мають контролювати керівники районів. Як і передбачити резерв усього необхідного на випадок пожежі. Найближчими днями районні та міські комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій проведуть свої позачергові засідання. Там вирішуватимуть, якими додатковими заходами вберегти від пожеж ліси, торфовища та сільгоспугіддя області.

 

Автор статті