На Черкащині бюджетні установи вже економлять на своїх закупівлях

DSC09230

Спортивний інвентар і комп’ютери з майже 10% економією. Стільки заощадили для своїх бюджетів у Черкаській РДА та Золотоніській міськраді відповідно. Там для закупівель скористалися системою «ProZorrо». Її на Черкащині за дорученням голови ОДА Юрія Ткаченка впроваджують із літа.

Натепер у системі електронних закупівель «ProZorrо» працюють уже десятки установ України – від міністерств до профтехучилищ. У середньому вони економлять від 5 до 20%. Серед переваг системи електронних закупівель «ProZorrо» економісти називають простоту доступу, підвищення конкуренції серед учасників. А ще – анонімність, що ускладнює можливість змови учасників.

– Наші першопрохідці показують позитивний досвід, – зауважує обласний керманич Юрій Ткаченко. – Якщо на одній закупівлі на суму в 5000 грн вдається зекономити кількасот гривень, то уявіть масштаби по області. Лише торік по 47 розпорядниках коштів, які ми моніторимо, обсяг закупівель без застосування процедур склав майже 575 млн грн. Зараз кожен район зобов’язаний переходити саме на електронні закупівлі. Особлива увага до комунальних підприємств. Цю реформу треба якнайшвидше запроваджувати, бо йдеться про економію коштів громад. І Черкащина почала це робити серед перших областей в Україні.

prozzoro

Як працювати із «ProZorrо» – охочим роз’яснюють у департаменті економічного розвитку й торгівлі ОДА. Навіть онлайн – на спеціальних сторінках у мережах «Facebook» і «Twitter» (http://ck-oda.gov.ua/elektronni-zakupivli/).

 

 

Автор статті