На Черкащині 2016 має стати роком регіонального розвитку

2016_-_рiк_регiон_розвНа цьому сьогодні під час координаційної наради наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Вітай Коваль. Він зауважив, що ключовою складовою цього процесу має стати створення спроможних територіальних громад, який від початку року координує Департамент регіонального розвитку.

Нині ж в області уже утворені три громади. Ще одна, Зорівська у Золотоніському районі, на завершальному етапі. Також на підході Катеринопільська та Селищанська, що у Корсунь-Шевченківському районі. Крім того, міський голова міста Шпола ініціював добровільне об’єднання територіальних громад міста Шпола з селами Лозуватка, Терешки, Сердегівка та Топильна, громадське обговорення якого проходитиме упродовж лютого.

Варто відзначити, що цього року в бюджеті передбачений значні кошти, які можуть бути використані на формування інфраструктури в об’єднаних територіальних громадах. Йдеться про 1 млрд грн. Крім того, громади можуть залучати кошти з Державного фонду регіонального розвитку. Приміром, після затвердження Катеринопільської громади, вона отримає з ДФРР за поданим проектом 4 млн грн. на вирішення застарілої проблеми з каналізаційним колектором в смт Катеринопіль. З усіх запропонованих діючими територіальними громадами проектів комісія поки що відібрала тільки чотири. Перший заступник голови ОДА Віталій Коваль переконаний, що у першу чергу варто аби активувала роботу влада на місцях.

– На місцях мають зрозуміти, що вікно можливостей використання коштів з державного бюджету не може бути відкрите постійно. Або ми встигаємо і вирішуємо питання інфраструктури новосформованих громад за рахунок державних коштів чи міжнародної технічної допомоги, або потім це все ляже на наші з вами плечі, – говорить Віталій Коваль. – Однак зараз виходить так, що з нашої області лише три громади беруть участь у розподілі бюджетних коштів, виділених на розвиток територій. Інші ж поки що займають вичікувальну позицію.

Обласна державна адміністрація продовжує проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу на місцях, супровід та підтримку новостворених об’єднаних громад, оперативно відповідає на ті питання, які виникають на місцях, зазначає директор Департаменту регіонального розвитку Роман Карманнік.

– Питань дійсно багато, але вони вирішувані. Так, на початку бюджетного року ми мали проблеми із казначейством, не з вини останнього, а тому що питання постало вперше, – відзначив Роман Карманнік. – Вважаю, що найближчий місяць варто використати для активних об’єднавчих процесів, аби мати Перспективний план з моделями спроможних громад повністю підтриманий Кабміном Для цього ми будемо оперативно опрацьовувати пропозиції з районів та активно співпрацювати з Мінрегіоном.

Автор статті