На Черкащині 19 споруд комуністичної доби позбавлені статусу пам’яток

^C157EA5B6FADD7FAA714015040F79FB120214C72FBD6177F29^pimgpsh_fullsize_distrВ області 19 меморіальних споруд і пам’ятників комуністичної доби позбавлені статусу пам’яток, зокрема в Жашківському, Лисянському, Христинівському, Черкаському, Уманському та інших районах. Більшість з них вже знесені. Загалом у 13 областях України 794 об’єкти культурної  спадщини визнані такими, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Про це повідомляють в Міністерстві культури України.

Поміж таких об’єктів: пам’ятники В. Леніну, М. Фрунзе, Ф. Дзержинському, С. Кірову та іншим комуністичним діячам, чекістам, комсомольцям, меморіали пам’ятні знаки та дошки на честь Жовтневої революції інших подій та дат, що використовувалися для пропаганди комунізму і тоталітарного режиму.

На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних  режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», в межах своїх повноважень,  Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко підписав наказ «Про не занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України» від 4 квітня №200.

Цей наказ Міністерства культури України прийнятий відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» з урахуванням рішення засідання Експертної комісії з розгляду питань занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та Науково-методичної ради з питань охорони культурної спадщини Мінкультури.

Автор статті