На часі – вирішення проблем малого та середнього бізнесу Черкащини

1

Черкащину відвідав бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета. Сьогодні він завітав до обласної державної адміністрації, щоб розповісти про шляхи захисту інтересів бізнесу в державних органах та протидії корупції.

Рада бізнес-омбудсмена – незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України, що представляє та захищає інтереси українського бізнесу у стосунках з державними органами, зокрема і для покращення інвестиційного клімату в регіонах. Черкащина – 9 область, з проблемами місцевого бізнесу якої ознайомився бізнес-омбудсмен.

–  Ми працюємо не тільки у Києві, адже мені важливо бачити, з якими специфічно регіональними проблемами стикаються представники бізнесу, − говорить Альгірдас Шемета. – Зараз ми зацікавлені у тому, аби змінити відносини між представниками бізнесу та державними службами. Основна частина нашої роботи полягає у розгляді скарг щодо можливого вчинення корупційних діянь або інших порушень законних інтересів підприємців.

2

Рада бізнес-омбудсмена діє з 20 травня і за цей час надійшло 530 скарг від представників бізнесу з усіх регіонів держави. Вже вдалося вирішити 111 справ, пов’язаних з порушеннями прав підприємців, яким відшкодували 166,3 млн грн. Підприємці Черкащини подали поки що 14 звернень. Як відмітив Альгірдас Шемета, найчастіше бізнес скаржиться на органи ДФС, силові структури, Міністерство юстиції України та місцеві органи самоврядування.

− Не можна вирішити всі проблеми відразу, − пояснює бізнес-омбудсмен. – Важливо, аби представники бізнесу не боялися до нас звертатися. Якщо у владних структурах навмисно давили на бізнес, ми намагатимемося, аби відповідальні за це особи понесли відповідальність.

Нині влада області веде чесний та відкритий діалог з представниками бізнесу. Зменшення тиску обласних структур на бізнес, лібералізація податкових ставок та врегулювання земельних питань у найкоротші строки – основні кроки, які робить влада Черкащини для налагодження плідної співпраці з представниками місцевого бізнесу, зауважив заступник голови – керівник апарату Віталій Коваль.

− Зараз ми робимо акцент на колективній безпеці бізнесу. Також врегульовуємо питання оподаткування. Приміром, зараз в обласному центрі на комерційну нерухомість ставка податку становить лише 0,5 % на один квадратний метр, що набагато менше, ніж в інших обласних центрах, − зауважив Віталій Коваль. – Працюємо над спрощенням земельної бюрократії. Так, до двох тижнів скорочено розгляд документів на земельну ділянку. У майбутньому, сподіваємося, вдасться скоротити цей термін до 10 днів.

Він додав, що триває робота над спрощенням реєстрації бізнесу та дозвільної процедури. Нині завдяки розширенню можливостей та повноважень ЦНАПів бізнес в регіоні можна зареєструвати за добу. Реформа таких Центрів триває й надалі.

Однак, не зважаючи на низку вирішених питань, досі вистачає проблем, з якими повсякчас стикаються представники малого та середнього бізнесу. Передовсім, це відчутний тиск від державних підприємств-монополістів, які надають послуги з енерго- чи газопостачання.

Будь-яка фізична чи юридична особа, яка провадить підприємницьку діяльність в Україні, може подати скаргу бізнес-омбудсмену щодо можливих корупційних діянь або інших порушень законних інтересів підприємців. Подати скаргу можна он-лайн через веб-сайт boi.org.ua, надіслати на поштову або електронну адресу Ради або ж доставити особисто до офісу бізнес-омбудсмена, який розташований за адресою м. Київ, вул. Спаська, 30А, тел.: 044-237-74-01.

 

Автор статті