Микола Шамбір закликав черкаських пенсійників шукати нові шляхи наповнення бюджету

На вIMG_9949иконання доручення Прем’єр-Міністра України щодо вжиття заходів з погашення заборгованості до пенсійного бюджету 25 червня на Черкащині відбулася нарада за участі першого заступника Голови правління Пенсійного фонду України Миколи Шамбіра, заступника голови облдержадміністрації Віталія Коваля, начальника головного управління ПФУ в області Світлани Зінник, начальника обласного головного управління ДФС Володимира Коломійця та інших.

– Питання погашення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, сплати страхових внесків та єдиного внеску за кожним підприємством, що має таку заборгованість, ставить перед нами Уряд. Органи влади повинні скоординувати свої зусилля з наповнення бюджету, – наголосив Микола Шамбір. – У непростий час у державі ми жодним чином не можемо допустити зростання заборгованості. Погашення боргів – це резерв для підвищення та індексації пенсій.

Він також звернув увагу, що завдання треба вирішувати спільними зусиллями, адже важелів впливу в пенсійників наразі не так багато. Микола Іванович вбачає одним із головних завдань Пенсійного фонду – бути аналітичним центром. Адже на місцях краще видно, де можна ефективніше спрацювати і не тиснути на бізнес.

Світлана Зінник у своєму виступі підкреслила, що погашення заборгованості – це один із факторів, що впливає на рівень пенсійного забезпечення. Тож першочергово має бути проведена  робота щодо упередження зростання боргів.

– Наш обов’язок — знайти резерви, зокрема шляхом легалізації робочих місць, зауважила Світлана Миколаївна, – адже пенсійний бюджет щомісяця втрачає 23 млн грн. єдиного соціального внеску внаслідок того, що окремі роботодавці нараховують працівникам зарплату нижче мінімальної.

Зі свого боку Віталій Коваль наголосив, що головний спосіб боротьби із заборгованістю підприємств — це залучення інвестицій, які не тільки допоможуть їм розрахуватися з боргами та оздоровити фінансовий стан підприємств-банкрутів, але сприятимуть створенню нових робочих місць та оновленню виробничої бази.

 

 

Автор статті