Ми пам’ятаємо, пишаємося і знову переможемо, – очільник області

0Пам’ятні заходи до річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні минули сьогодні на Черкащині. Найвелелюдніше ветеранів і всіх полеглих у роки воєнного лихоліття вшановували в обласному центрі.

2 12У середмісті Черкас зранку відбувся пам’ятний мітинг. У ньому взяли участь також обласні й міські владці. Потому багатотисячний люд вирушив до Пагорба Слави.

– Напевно, немає родини, яку б оминуло лихоліття тієї війни, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Тому ці дні для українців особливо пам’ятні. Ми згадуємо загиблих. Ми ще раз і ще раз дякуємо живим героям. Мій дідусь теж пройшов Другу світову війну. Поки воював, бабуся, яка до війни була директором дитбудинку, під час окупації продовжувала рятувати дітей-сиріт. Хлопчика, батьків якого розстріляли гітлерівці, дідусь із бабусею зрештою всиновили. Кожному з нас важливо пам’ятати свою історію, історію свого роду, історію боротьби свого народу в усі часи. Щоби цінувати те, що маємо. Щоби не повторювати помилок минулого.

10 5Як наголосив очільник області, Друга світова війна показала незнані доти приклади масового героїзму українців. Водночас він закликав завжди пам’ятати, якою ціною далася перемога. За різними даними, вісім із половиною мільйонів українців полягли на фронтах, були замучені та замордовані на окупованих територіях.

20

19 – Як і всі, я дуже хочу, щоб якнайшвидше в нас був ще один День Перемоги – перемоги над російськими найманцями на сході нашої країни, – говорить Юрій Ткаченко. – І герої нового часу, наші борці за єдність України, роблять усе задля цього. Наші воїни не раз доводили: той, хто захищає свою землю, врешті перемагає! І ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні!

Автор статті