МОН: Стипендія Президента України для переможців конкурсу МАН і Всеукраїнських олімпіад зросла до 2600 грн на місяць

mg-3379-13112017270 найкращих учнів – переможців Всеукраїнських олімпіад та конкурсу Малої академії наук – отримають стипендію Президента України. Переможців відзначила  13 листопада 2017 року Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

«Стипендія Президента України – це визнання вашого таланту, працьовитості та потенціалу. Тепер найголовніше – не зупинятися на досягнутому та розвиватися далі. Нікому і ніколи не достатньо лише таланту, за справжніми звершеннями завжди стоїть кропітка праця та цілеспрямованість», – звернулась Лілія Гриневич до переможців.

Йшлося також про те, що держава розуміє – талановиті діти потребують опіки та підтримки з боку своєї країни. Саме тому стипендія Президента України для переможців конкурсу МАН та Всеукраїнських олімпіад зросла з 1243 до 2600 гривень на місяць.

Лілія Гриневич також звернула увагу, що нещодавно Виконавча Рада ЮНЕСКО прийняла рішення, що МАН стане Центром ЮНЕСКО 2-ї категорії. Таким чином Мала академія наук України буде структурою, що під егідою організації допоможе розвивати наукову освіту в Східноєвропейському регіоні та інших країнах світу. Таку категорію надають організаціям, що становлять інтерес для ЮНЕСКО у зв’язку зі своєю культурною цінністю, досвідом та системою роботи.

Цього року серед стипендіатів – 150 переможців учнівських олімпіад та 120 переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН. 42 учні отримуватимуть стипендію Президента України другий рік поспіль, а 7 – третій рік. Серед них Анастасія Лівочка (м. Львів), яка тривалий час веде активну дослідницьку роботу. У попередні роки дівчина працювала над винаходами для АТО, а цього року отримала нагороди за екологічну розробку – прилад для пральних машин, який вбереже довкілля від шкідливого впливу миючих засобів.

mg-3364-13112017Виплата стипендій здійснюється Міністерством освіти і науки через Національний центр «Мала академія наук України» безпосередньо на банківські рахунки стипендіатів. З 2006 до 2017 року лауреатами стипендії Президента України стали 3240 осіб.

Довідково:

Учасниками Всеукраїнських учнівських олімпіад щорічно є близько 3 мільйонів учнів, з яких понад 2 тисячі змагаються у фіналі і майже половина з них нагороджується Дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів як переможці.

У Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт, де юні дослідники представляють та публічно захищають самостійно виконані наукові роботи (за 63-ма різними науковими напрямками, що згруповані в 12 відділень) беруть участь близько 100 000 школярів-старшокласників – членів Малої академії наук України.

Одним із засобів заохочення талановитої учнівської молоді до навчання та науково-дослідницької діяльності був визначений механізм матеріального стимулювання дітей, які протягом багатьох років виявляють високий рівень знань, глибокий інтерес до вивчення наукових дисциплін поза шкільною програмою, схильні до проведення наукових досліджень, технічної творчості; виступають на конференціях, виставках; є призерами олімпіад.

Метою призначення стипендій передусім є фінансова підтримка юним науковцям для успішного навчання та проведення наукових досліджень.

Автор статті