Модернізація водосистем має бути пріоритетом, – Юрій Ткаченко

20151112_094523Неналежну увагу приділяють по області модернізації систем водопостачання та водовідведення. На цьому під час координаційної наради наголосив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. Мовляв, лише одиниці користуються можливістю залучення для цього коштів Державного фонду регіонального розвитку.

Натепер в області послуги з водопостачання та водовідведення надають 30 комунальних підприємств. Більшість водосистем збудовані десятки років тому. Вони надто енергозатратні. А третина мереж або аварійні, або близькі до цього.

– Модернізація систем водопостачання та водовідведення має бути пріоритетом, – наголошує очільник області Юрій Ткаченко. – Є різні джерела фінансування – було б лише бажання. Цьогоріч лише кілька міст підготували справді якісні проекти на співфінансування такої модернізації із Державного фонду регіонального розвитку. Тому фахівці ОДА найближчим часом проведуть відповідні навчання керівників районів, міст і комунальних підприємств. Аби наступного року ми не зіштовхнулися з тією ж проблемою.

За інформацією профільного департаменту ОДА, найбільш зношені вуличні водопровідні мережі в Умані, Корсунь-Шевченківському, Звенигородці й Тальному. У двох останніх містах аналогічне й із каналізаційними мережами, а ще – в Чигирині. Натомість найбільш зношені головні каналізаційні колектори в обласному центрі.

Автор статті