Місцевий бюджет поповнився на майже 44 млн грн від нововведеного податку

C8OGuEzS5wПлатники, які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів, за вісім місців сплатили до бюджету м. Черкаси 43,8 млн грн. акцизного податку. Також за цей період черкаські платники сплатили 10,7 млн грн. акцизного збору з вироблених в Українi пiдакцизних товарiв та понад 2 млн грн. акцизного податку із ввезених підакцизних товарів.

Нагадуємо, що з 1 січня 2015 року Законом України від 28.12.2014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» запроваджено акцизний податок, який нараховується та сплачується платниками податку при здійсненні роздрібної реалізації окремих груп товарів. Базою оподаткування є вартість з урахуванням ПДВ підакцизних товарів, а ставка податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у розмірі 5 %.

Акцизний податок сплачується з реалізованої вроздріб підакцизної продукції, а також з вироблених в Україні спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів.

Податкові декларації з акцизного податку подаються суб’єктами господарювання до органів фіскальної служби протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця. Термін сплати податкового зобов’язання – впродовж 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.

 

За інформацією прес-служби ДПІ у м. Черкаси

Автор статті