Місцеві бюджети отримали від нових податків додаткових 407,5 млн. гривень

C8OGuEzS5w

Про це заявив начальник головного управління ДФС у Черкаській області Володимир Коломієць. Він поінформував, що за вісім місяців ц.р. до місцевих бюджетів надійшло 1633,8 млн.грн. платежів.

Розпис рад виконано на 112,2 відс., а надходження понад розпис склали  177,6 млн.грн.

Надійшло 827 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб, що у порівнянні з показником минулого року на 87 млн.грн. більше. Земельного податку та орендної плати за землю перераховано 319 млн.грн. (+70 млн.грн. до відповідного періоду минулого року).

Крім того місцеві бюджети отримали 131,6 млн.грн. акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів (алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, нафтопродуктів).

Також надійшло 16,2 млн.грн. податку на нерухоме майно і 7,05 млн.грн. транспортного податку. Спрощенці сплатили 224,8 млн.грн. єдиного податку, у т.ч. 54,8 млн.грн.  сплатили  сільгоспвиробники – платники єдиного податку 4 групи. Додаткові надходження податку на прибуток до місцевих бюджетів становлять за півроку 27,8 млн.грн.

«Нові податки уже принесли місцевим бюджетам додаткових 407,5 млн.грн. А річна сума додаткових надходжень від запровадження цих податків складе понад 600 мільйонів гривень. Це на сто мільйонів гривень більше від прогнозованих нами додаткових надходжень, які були озвучені у січні», – заявив начальник фіскальної служби області.

Володимир Коломієць відмітив, що зростання надходжень відбулось внаслідок запровадження реформ, внесення змін до Податкового кодексу України та новому підходу до наповнення місцевих бюджетів. Водночас за його словами є суттєві резерви наповнення місцевих бюджетів. Це передусім акцизний податок з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів. Зараз фіскали отримують багато звернень, у тому числі від міських, сільських та селищних голів про заниження конкретними підприємцями обсягів продажу підакцизних товарів та порушення їхнього продажу.

«Останні два місяці ми проводили потужну роз’яснювальну роботу з підприємцями та громадськими організаціями з детального висвітлення порядку продажу підакцизів. На жаль дехто з представників бізнесу нас не почув. І ми вдячні  громадськості і місцевій владі за пильне ставлення і тісну взаємодію з нами з цих питань», – сказав начальник фіскальної служби.

Лише минулого тижня перевірки виявили продаж алкогольних напоїв за заниженими цінами, тютюнових – за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін. Також були зафіксовані випадки торгівлі без ліцензій та інші порушення. До підприємців застосовані фінансові санкції у розмірі 88 тис.грн.

Автор статті