Місцеві бюджети мають отримувати набагато більше акцизного податку

дфсЗ початку року до місцевих бюджетів надійшло 18,1 млн грн. акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, однак місцеві бюджети повинні отримувати набагато цього збору. Таку думку висловив начальник Головного управління ДФС у Черкаській області Максим Криштопа.

Він назвав два показових приклади ухилення від сплати акцизного податку та зауважив, що подібні суб’єкти є ще в Черкасах і загалом в області. Так, підприємство, яке ухилилось від сплати до бюджету Черкас акцизного податку майже на мільйон гривень викрили днями працівники фіскальної служби області. Посадові особи підприємства здійснювали продаж партій тютюнових виробів без застосування РРО та без відображення обсягів продажу в бухгалтерському та податковому обліках. Загальна вартість проданих таким чином тютюнових виробів склала майже 20 мільйонів гривень. Також не сплачували 5-ти відсотковий акцизний податок з продажу підакцизних товарів до місцевого бюджету і черкаські підприємці – покупці тютюнових виробів у вказаного суб’єкта господарювання. Вони продавали цигарки за заниженими цінами, без нарахування акцизного податку і з порушенням встановленого порядку продажу підакцизних товарів.

Подібне порушення – приховування обсягів продажу підакцизних товарів і ухилення від сплати акцизного податку до бюджету Черкас – виявили і в грудні минулого року. Тоді співробітники податкової міліції викрили протиправну діяльність трьох юридичних осіб, які ухилились від сплати 850 тис. гривень акцизу. Після обшуків орендованих фігурантами торгівельних та складських приміщень в рамках кримінального провадження виявили та вилучили понад 60 тис. гривень готівкою, комп’ютерну техніку та 105 тисяч пачок тютюнових виробів марок «Winston», «Marlboro», «Parliament», «Camel», «Sobranie», «LD» та ін. Загальну вартість вилучених підакцизних товарів оцінили на близько 2 млн гривень.

– Через них та подібних підприємців, місцеві бюджети втрачають значні кошти. Зараз ми посилили перевірочну, і, головне, аналітичну роботу щодо продавців тютюнових виробів, алкогольних напоїв та пива, – розповів Максим Криштопа.

Він підкреслив, що кожен підприємець, який продає вказані товари, повинен в обов’язковому порядку платити 5-ти відсотковий акцизний податок до бюджету свого населеного пункту.

 

За інформацією ГУ ДФС у Черкаській області

Автор статті