Мінмолодьспорту забороняє державне фінансування участі збірних команд України у змаганнях на території країни-агресора

sportМіністр молоді та спорту Ігор Жданов підписав наказ про заборону участі національних збірних команд України у спортивних заходах на території Російської Федерації. Про це інформує Урядовий портал.

Як відзначив урядовець під час засідання профільного комітету ВРУ 18 квітня, враховуючи автономію спорту та Олімпійську хартію, фізично заборонити поїздку спортсменів і тренерів на змагання за кордон не дозволяє міжнародне спортивне право. Даний документ юридично уточнює цей момент в наказі, забороняючи державне фінансування участі збірних команд України у змаганнях на території країни-агресора.

– Наголошую – суті рішення це не міняє. Жодних коштів українських платників податків не буде витрачено на такі поїздки. Жодних виплат державних преміальних за участь у таких змаганнях не буде нараховано, – підкреслив Ігор Жданов.

Таким чином, наказ накладає вето на проведення навчально-тренувальних зборів на території країни-агресора та участь членів національних збірних команд України з видів спорту в усіх  спортивних змаганнях, що проводяться на теренах Російської Федерації, за державний кошт.

Документ містить наполегливі рекомендації для федерацій з видів спорту утриматись від участі в спортивних змаганнях, що проводяться в Росії.

Ігор Жданов наголосив, що політика Мінмолодьспорту у даному питанні залишається стійкою і незмінною: «Міністерство і як Міністр незмінні у своїй позиції – ми категорично проти участі збірних команд у будь-яких змаганнях в Росії. Усю моральну відповідальність за самовільну участь у цих змаганнях, безпеку та усі інші наслідки – несуть відповідні федерації та персонально ті атлети й тренери, які ризикнуть поїхати до країни агресора. Вони про це попереджені».

Окремо Міністр акцентував на тому, що в національних збірних командах з різних видів спорту, зокрема, боротьби – є спортсмени-військовослужбовці та офіцери Збройних Сил України, Національної гвардії, інших силових відомств.

«Ніхто в Росії як країні-агресорі не зможе гарантувати безпеку нашим спортсменам-військовослужбовцям. Тому я сумніваюся, що такі спортсмени отримають відповідні дозволи від Збройних Сил України, або Нацгвардії, інших силових відомств. Нещодавно була схожа ситуація із самбо, там у збірній команді є й учасники АТО. Спортсменам-військовослужбовцям не дали дозволу на поїздку на чемпіонат світу із самбо», – уточнив Ігор Жданов.

Автор статті