Міністр освіти презентувала Концепцію «Нової української школи»

???????????????????????????????Концепцію «Нової української школи», що почне діяти в 2018 році, сьогодні презентували областям у ході педагогічної конференції в режимі селекторного зв’язку. Про її напрямки та складові повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Вона зазначила, що реформа зумовлена тим, аби випускник після навчання в школі став конкурентоспроможним у сучасному світі, розвиненим, здатним до критичного мислення, та загалом цілісною особистістю, патріотом, інноватором.

За словами Міністра, формула «Нової української школи» складається з 8 компонентів, зокрема:

  1. Нового змісту освіти, заснованого на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.
  2. Педагогіки, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками.
  3. Умотивованого учителя, який має свободу творчості й розвивається професійно.
  4. Орієнтації на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм.
  5. Наскрізного процесу виховання, який формує цінності.
  6. Нової структури школи, яка дозволяє добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя.
  7. Децентралізації та ефективного управління, що надасть школі реальну автономію.
  8. Справедливого розподілу публічних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.

Виховний процес буде невід’ємною складовою усього освітнього процесу і орієнтуватиметься на загальнолюдські цінності. Усе життя Нової школи буде організовано за моделлю поваги прав людини та демократії.

???????????????????????????????Міністр освіти закликала всіх освітян та представників влади на місцях під час проведення в регіонах серпневих конференцій виокремити час для обговорення концепції та в подальшому надіслати пропозиції та думки до Міносвіти.

Перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль зазначає, що ідея суттєвої зміни системи середньої освіти давно обговорюється в суспільстві:

– Але тільки зараз ми отримали представлення Концепції «Нової української школи», яка дозволить у подальшому підняти рівень освіченості наших учнів, досягти європейського рівня. Позитивно також, що до створення Концепції долучилися різні групи населення: освітяни, батьки, роботодавці, представники влади, незалежні експерти та міжнародні організації.

Концепціїя «Нової української школи» http://mon.gov.ua/Новини%202016/08/17/mon.pdf

 

Автор статті