Менеджмент командного управління сучасним освітнім закладом: в області відбулась науково-практична конференція

 У Черкасах відбулася обласна науково-практична конференція «Особливості та завдання командного менеджменту в управлінні сучасним освітнім закладом», зазначають в Департаменті освіти і науки ОДА.

У роботі конференції взяли участь науковці й методисти інституту, директори й заступники директорів закладів загальної середньої освіти області, практичні психологи, слухачі курсів підвищення кваліфікації.

Ректорка інституту Наталія Чепурна наголосила, що Закон України «Про освіту» та Концепція «Нова українська школа» визначили нову модель управління освітою, яка має стати відкритою і демократичною, спрямованою на розвиток самостійності та самодостатності особистості, її творчої активності, задля зміцнення демократичних основ громадянського суспільства.

Науковці інституту (Норкіна О.В., Руденко І.М., Педько О.В., Черкашина Т.В., Ющенко Л.О.) розглянули особливості та завдання командного менеджменту в управлінні сучасним освітнім закладом, а саме: командне управління інноваційними процесами в освітньому закладі; роль емоційного інтелекту в педагогічній діяльності учасників освітнього простору; сім ознак високоефективної команди; об’єктивізація самооцінки результатів педагогічної діяльності із реалізації освітніх цілей і завдань; комунікативні аспекти освітнього менеджменту.

У ході конференції учасники обмінялися досвідом роботи з питання впровадження командного менеджменту, як інноваційної форми управління.

Протягом заходу педагоги усвідомили, що визначені завдання командного менеджменту в управлінні сучасним освітнім закладом потребують від сучасної освіти серйозних реформаційних кроків щодо оновлення механізмів управлінської діяльності, інноваційних процесів в управлінні сучасним освітнім закладом.

На завершення конференції провели обговорення у форматі «запитання-відповідь» із проблем, які особливо зацікавили учасників.

Автор статті