Медична програма «Кусаноне» вдало втілюється на Жашківщині

bbedf26decc04cad8507816712904077Три роки тому Жашківська центральна районна лікарня виборола право на участь в програмі «Кусаноне», яку в Україні реалізовував уряд Японії. Серед іншого проектом передбачалась модернізація медичного обладнання лікувальних закладів. Тож, ЦРЛ отримала апарат УЗД та фіброгастродуоеноскоп, вартістю 1,864 мільйона гривень. При цьому 90% витрат  взяв на себе уряд Японії, а 10% із районного бюджету.

Жашківську ЦРЛ з дружнім візитом відвідав другий секретар посольства Японії в Україні пан Ясухіро Ікута, щоб пересвідчитись в дієвості та ефективності спільної програми. За словами головного лікаря ЦРЛ Ігоря Мельника, апарат УЗД TUS-Х100- єдиний в закладі, який дозволяє виконувати дослідження органів черевної порожнини, малого тазу, поверхнево локалізованих органів (щитоподібної залози, молочної залози, поверхневих лімфатичних вузлів) судин та серця. Введення в експлуатацію такого апарату дозволило на 30 відсотків збільшити обсяги виконання досліджень, підвищити їх якість і достовірність. Фіброгастродуоденоскоп GIF – E3 (фірми Тошіба) теж єдиний апарат, який використовується при наданні допомоги хворим із захворюваннями стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки.

Представники посольства Японії відзначили і важливість того, що обладнання задіяне у медичному закладі, віддаленому від обласного центру. Зауважили і на економічні показники, адже програма мала за мету зменшення витрат особисто пацієнтів і держави на медичну допомогу, бо різниця у вартості лікування захворювань на початкових та пізніх стадіях значно різниться. Тільки з початку цього року виявлено 488 передонкологічних патологій.

Пан Ясухіро Ікута поспілкувався з медичним колективом, поділився враженням про Україну, зазначивши, що наші країни споріднені спільною бідою – радіаційним лихом, наслідки якого доводиться відчувати протягом десятків років. Тож здоров’я людей має бути в наших країнах на першому місці.

За інформацією Жашківської райдержадміністрації

Автор статті