Майже на 3 млн грн зменшилась заборгованість з виплати зарплатні на підприємствах Черкащини

???????????????????????????????На цьому наголосив перший заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль, відкриваючи засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, та інших соціальних виплат.

– Маємо позитивну тенденцію, порівняно з даними на початок цього року. Оскільки заборгованість на економічно активних підприємствах області зменшилась на 6,6 млн грн, – зауважив Віталій Коваль. – Левова частка боржників області – це підприємства-банкрути, заборгованість яких становить більше 14 млн грн.

Більше 208 тисяч гривень заборгувало своїм працівникам ДП «Український державний науково-дослідний проектний інститут легкої промисловості», що підпорядковане Агентству держмайна України. Керівник підприємства пояснює це відсутністю замовлень від профільного Міністерства. Водночас запевняє, що підприємство постійно бере участь у тендерах, а зараз, наприклад, проектують полігон для утилізації сміття, роблять все можливе, аби погасити заборгованість.

???????????????????????????????Під час засідання тимчасової комісії заслухали кілька інших виробництв. Також обговорили питання виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, контролю за дотриманням вимог трудового законодавства та заслухали керівників підприємств, які не виконали графіків погашення заборгованості зі сплати внесків до Пенсійного фонду в області.

Зауважимо, загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати станом на кінець минулого тижня становила 21,4 млн грн. Порівняно зі статистичною інформацією, на 1 січня цього року заборгованість зменшено на 2,7 млн грн, або на 11,2%.

Автор статті