Майже 900 млн грн. передбачила цьогоріч держава на програму відшкодування «теплих» кредитів

top-phДержава передбачила у 2016 році 894 млн грн. на програму відшкодування «теплих» кредитів, повідомляють у прес-службі Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка.

Державна програма «теплих» кредитів показала свою ефективність у минулому році і Мінрегіон відстояв її продовження й цьогоріч. Це реальний інструмент для громадян  заощадити на оплаті комунальних послуг. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко на брифінгу, коментуючи прийняття відповідної постанови Кабінету Міністрів України.

2«Фінансування програми збільшено з Державного бюджету  до 700 млн грн. Також із минулого року перейшли 194 млн грн., які будуть використані в цьому  році», — розповів Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр України додав, що в Держбюджеті на 2016 рік передбачено 3 млрд. грн. на Державний фонд регіонального розвитку, 1 млрд. грн. на субвенцію для підтримки об’єднаних територіальних громад, 1,9 млрд. грн. – для соціально-економічного розвитку окремих територій. Ці кошти можуть спрямовуватись на інфраструктурні проекти, серед яких і проекти з енергоефективності.

Урядовець нагадав, що механізм відшкодування «теплих» кредитів передбачає компенсацію частини суми кредитів в 20% — для громадян на придбання негазових котлів, 30% — для громадян  на енергоефективні заходи та 40% — для ОСББ на енергоефективні заходи. Держава також передбачила компенсацію  у 70% на відшкодування кредитів для субсидіантів.

«Збільшення розміру компенсації для субсидіантів покращило ситуацію із залученням кредитів ОСББ, які отримали більше можливостей заохочувати мешканців будинків брати участь термомодернізації», — пояснив він.

Геннадій Зубко додав, що в продовження державної програми «теплих» кредитів сьогодні вже прийнято 81 місцеву програму відшкодування кредитів для населення та ОСББ, а ще понад 120 розробляються.

Автор статті