Майже 58 тисяч тонн забруднюючих речовин минулоріч потрапили в атмосферу Черкащини

poluicao-atmosfericaВикиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел області в 2018 році сягли 57,9 тис. тонн. Це на 9,6 тис. тонн більше в порівнянні з 2017 роком. Аби зменшити кількість викидів, в Україні нині працюють над Планом заходів з впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері промислового забруднення, інформують в обласному управлінні екології та природних ресурсів.

Загалом, за даними Черкаського обласного центру з гідрометеорології, індекс забруднення атмосферного повітря м. Черкаси  збільшився з 5,5 (2017 р) до 6,24 (2018 р). Для визначення ступню забруднення атмосферного повітря використовується комплексний індекс забруднення атмосферного повітря. Вклад підприємств-основних забруднювачів атмосферного повітря, до яких належать ПАТ «Черкаське хімволокно», ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та ПАТ «АЗОТ», становив 53% від викидів стаціонарних джерел області. Так, викиди ПАТ «Черкаське хімволокно» становили 19,98 тис. т, що на 3,8 тис. т більше ніж в 2017 році. Обсяги викидів ПрАТ «Миронівська птахофабрика» становили 7,2 тис. т, ПАТ «Азот» – 3,4 тис. т, що на 0,4 тис. т відповідно більше ніж в 2017 році.

— Одним із вагомих інструментів щодо зменшення промислового забруднення довкілля є впровадження новітніх технологій та здійснення природоохоронних заходів  зі скороченню викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, – зазначила начальник управління Олена Звягінцева. — Мінприроди України розмістило для широкого обговорення у себе на сайті проект Плану заходів з впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері промислового забруднення. Проект визначає заходи, строки та відповідальних виконавців для поетапного реформування дозвільної системи. Зокрема у сфері охорони атмосферного повітря, створення дієвого механізму для запобігання, зменшення та контролю промислового забруднення та мінімізації його впливу на всі компоненти довкілля.

Ці дії будуть втілюватися шляхом:

– підвищення ефективності державного регулювання у сфері промислового забруднення;

– забезпечення ефективної взаємодії органів, залучених до видачі нових документів дозвільного характеру;

– удосконалення системи нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства.

З метою виконання завдань Концепції, для зниження навантаження на стан довкілля необхідним є:

– впровадження суб’єктами господарювання, зокрема й основними підприємства забруднювачами Черкащини, найкращих доступних технологій на основі яких встановлюватимуться гранично допустимі обсяги промислового забруднення;

– приведення систем моніторингу, звітності та контролю промислового забруднення у відповідність з вимогами законодавства ЄС;

– удосконалення процедур участі громадськості у процесі прийняття рішень щодо видачі нових документів дозвільного характеру.

 

 

 

Автор статті