Майже 50 підприємців з Черкащини візьмуть участь в інвестиційному форумі

d84587b6caf132709c691bbf843f2f7a

За підсумками першого півріччя в області відчутний дефіцит зарубіжних інвестицій. Аби вирішити це питання влада планує залучити близько 50 підприємств до участі в інвестиційному форумі, що проходитиме 18 вересня в Києві. Про це розповів директор Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків Черкаської облдержадміністрації Віталій Хиля на засіданні колегії.

На форумі планують презентувати низку інвестиційних проектів для потенційних капіталовкладників, з-поміж яких міжнародні інвестиційні банки та інвестиційні фонди. Підприємці-учасники отримають доступ до тих інституцій, які у подальшому можуть дати необхідний фінансовий ресурс або відкрити доступ до систем європейського кредитування. Крім того, участь у форумі дасть змогу Черкащині продемонструвати свій інвестиційний потенціал.

– Заявки на участь в інвестиційному форумі уже подали 20 товаровиробників Черкащини, які зацікавлені в залученні іноземного капіталу для розвитку власного виробництва. Не інвестори мають шукати підприємства, а підприємці – інвесторів, – зауважив  директор Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків Черкаської облдержадміністрації Віталій Хиля. – Цей форум – чудова можливість розповісти іноземцям про промислові потужності області.

За його словами, зараз в області нараховується близько 270 підприємств, які мають іноземні капіталовкладення. Загалом, на розвиток виробництв Черкащини в 2015 році залучено лише 1,2 мільйони доларів прямих іноземних інвестицій, що достатньо мало. Критичний обсяг іноземних вливань у місті Канів та Канівському, Лисянському, Чигиринському та Чорнобаївському районах.

Найбільшими інвесторами нашої області лишаються Беліз, Кіпр, Великобританія, Німеччина та Чехія. В основному іноземці вкладають гроші в підприємства харчової чи хімічної промисловості, а також в сільське господарство. Щоправда, останнім часом в підприємства області вкладають кошти як іноземні, так і вітчизняні інвестори. Завдячуючи таким вливанням капіталу в Черкаському районі незабаром з’явиться вантажний порт, на Христинівщині – фотоелектричні станції, в Золотоноші – завод з переробки сої, а також реконструюють наявні або збудують нові молочні комплекси у Маньківському, Смілянському, Черкаському та Уманському районах. Відкриття цих об’єктів дасть змогу забезпечити роботою до двох тисяч жителів області.

 

Автор статті