Майже 2400 кв. м аварійної ямковості ліквідували на дорогах Черкащини з початку року

16996254_10206591064494453_4779499971103319080_nПід час зими автодорожники Черкащини максимально використовували сприятливі погодні умови для покращення стану дорожнього покриття. Так, упродовж січня-лютого 2017 року бригади філій ДП «Черкаський облавтодор» ліквідували майже 2400 кв. м аварійно-небезпечних ям та вибоїн, які інтенсивно утворюються на дорожньому покритті внаслідок частих коливань температури повітря та опадів. Про це повідомляють в Службі автомобільних доріг області.

Аварійний ямковий ремонт було проведено на автодорогах загального користування у всіх районах області та на трасах міжнародного та національного значення. У Службі автомобільних доріг у Черкаській області наголошують, що основна мета проведення аварійного ямкового ремонту – забезпечити безпечний проїзд дорогами загального користування. Під час ліквідації аварійної ямковості, шляховики ремонтують ями, які можуть стати на заваді безпечному руху транспорту.

В умовах зими аварійний ямковий ремонт виконується за спрощеною технологією, яка дозволяє проводити ремонт навіть при зниженні температури повітря до від’ємних відміток. Цей тимчасовий захист дозволяє захистити асфальтобетонне покриття від подальшого руйнування та забезпечує безпечний проїзд автотранспорту. Ремонтні роботи покриття проводилися з використанням холодної асфальтобетонної суміші.

Водночас, плановий ремонт доріг здійснюватиметься за стабільної температури повітря з позначкою «+».

Служба автомобільних доріг у Черкаській області закликає водіїв бути пильними та максимально уважними в місцях проведення дорожніх робіт, дотримуватися вимог Правил дорожнього руху, звертати увагу на попереджувальні знаки та дбати про власну безпеку та безпеку інших.

Довідково:

При ліквідації аварійної ямковості роботи проводяться холодними асфальтобетонними сумішами з додаванням модифікуючих добавок, які дозволяють працювати у холодну пору року та при низьких температурах. За якістю цих матеріалів слідкують працівники лабораторії, а за виконаними роботами – спеціалісти відділу якості, технічного контролю та нових технологій Служби автомобільних доріг у Черкаській області. Різкі перепади температури з плюсової до мінусової, надмірна вологість та рух великовагового транспорту призводять до передчасного руйнування автошляхів. Саме тому вчасна ліквідація аварійної ямковості дозволяє попередити утворення вибоїн та подальше руйнування дорожнього покриття.

Автор статті