Люди з особливими потребами – талановиті та сильні духом

IMG_2246У Департаменті соціального захисту населення ОДА зібрались учора люди, котрі потребують особливої допомоги та підтримки. Зустріч відбулась з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, котрий відзначають сьогодні в усьому світі.

Нині на Черкашині проживає близько ста тисяч інвалідів. Однак, не зважаючи на проблеми, вони живуть, працюють і творять.

??????????????????????????????????????????????????????????????Опікуються їхніми інтересами і представники громадських об’єднань та підприємств, де працюють люди з інвалідністю. Активних та цілеспрямованих відзначили почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради. Серед організацій: правління Черкаського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», Представництво Всеукраїнської спілки громадських організацій «Конфедерації громадських організацій інвалідів України» в Черкаській області та Асоціація «Інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму», Смілянська територіальна первинна організація Українського товариства сліпих, обласна організація інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організації інвалідів України», ГО «Черкаська обласна організація інвалідів «Надія» та інші.

??????????????????????????????? ???????????????????????????????– Не можливо переоцінити роботу працівників територіальних центрів, інтернатних закладів, – сказав перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, – а ще керівників тих громадських організацій, які змогли об’єднати зусилля, і спільно з органами соціального захисту дають можливість людям із вадами все ж отримувати радість від життя. Такі громадські організації є прикладом для інших. Спільно з ними нам вдалося досягти неабияких результатів, спрямованих на підтримку соціальних ініціатив.

Віталій Володимирович поділився враженнями від побаченої виставки робіт підопічних інтернатних установ та, звернувшись до присутніх у залі, побажав витримки, сил і злагоди.

IMG_2267Водночас директор Департаменту соціального захисту облдержадміністрації зазначив, що нині в області проживає понад 97 тис. інвалідів. За його словами, на території області функціонує 7 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів та 1 центр професійної реабілітації інвалідів, в яких на сьогодні, отримали реабілітаційні послуги близько 600 осіб.

???????????????????????????????– Через органи соціального захисту населення інвалідів забезпечують технічними та іншими засобами реабілітації (крісла колісні, палиці, милиці тощо), – сказав Руслан Чикало. – З початку цього року 8 інвалідів забезпечені автомобілями, оздоровлено 1735 інвалідів і ветеранів війни. Видано 447 інвалідних візків та 865 засобів реабілітації.

IMG_2240Руслан Олександрович повідомив також, що в області діє 14 будинків-інтернатів, в яких на повному державному забезпеченні проживає майже 2 300 осіб. Також функціонує 29 територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян похилого віку. Таких налічується 73 тисячі.

??????????????????????????????? ???????????????????????????????Вдячність за реалізацію спільних соціальних проектів висловили і самі представники громадських організацій та підприємств, де працюють люди з обмеженими можливостями. А також ділились думками й пропозиціями щодо подальшої роботи.

Автор статті