Лисянські лісівники опікуються пам’яткою природи «Тарасові явори»

IMG_20170504_150950На території держлісфонду ­­­­Лисянського лісгоспу, який розташований, зокрема, й на частині Звенигородського району, чимало визначних та пам’ятних місць, пов’язаних із життям і творчістю Тараса Григоровича Шевченка. Напевно, в цих краях не знайдеться того закутку, де не ступала нога Тараса. І всі ці місця мають неабияке значення для культурної та духовної скарбниці нашого народу. Більшість із них перетворили на історичні пам’ятки, або ж пам’ятки природи, частиною яких опікуються саме лісівники.

Так, у Лисянському лісництві (квартал 74, виділ 56), поблизу села Будище, знаходяться славнозвісні  «Тарасові явори». У 2015 році рішенням Черкаської обласної ради їх було оголошено природо-охоронною пам’яткою місцевого значення. Тут між віковими деревами протікає джерело, яке за переказами,  надихнуло Шевченка до написання вірша «Тече вода з-під явора».

Цьогоріч лісівники прибрали територію навколо цієї місцини, провели озеленення території, висадивши декоративні рослини, замінили огорожу – усе це зроблено для збереження пам’ятки, адже «Тарасові явори», по справедливості, мають стати одним із місць відвідування туристів, які йдуть Шевченковими стежками.IMG_20170504_150925

 

Ця пам’ятка має неабияке значення, як для регіону в цілому, так і для місцевої громади зокрема, свідчення того –  щорічні дитячі Шевченківські літературні читання на місці, де народжувались відомі твори великого Кобзаря.

На думку лісівників, у кожному районі є свої визначні пам’ятки − перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і здобуток. Кожне нове покоління засвоює ті культурні надбання, які були набуті його предками, використовує їх як основу для створення нових цінностей. Тож наш обов’язок берегти та примножувати всі природні та історичні пам’ятки рідного краю.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Автор статті