Лише заповніть декларацію і заяву встановленої форми та надішліть до управлінь соціального захисту

суб на головну

Все інше для оформлення субсидії зроблять фахівці відповідних структур. Із таким закликом під час телеефіру звернулись до жителів Черкащини працівники сфери соціального захисту населення.

Зокрема, заступник директора департаменту соціальної політики Черкаської міської ради – начальник управління соціального захисту населення Придніпровського району Катерина Бінусова  зазначила, що нині всі категорії населення мають право на оформлення субсидій: пенсіонери, працюючі, зокрема й  підприємці, студенти. При чому звернутися можуть будь-коли – не залежно від опалювального періоду. Адже, якщо раніше субсидія призначалась на 6 місяців, то нині – на рік.

Катерина Марківна сказала, що при заповненні документів, важливим є правильність зазначення ідентифікаційного коду, виду та джерела, з якого отримує власний дохід громадянин. Водночас варто пам’ятати – оформити субсидію може людина, яка зареєстрована в помешканні.

– Важливо, що за новою системою скасовані штрафні санкції за допущення помилок під час заповнення документів,  – повідомила  Катерина Бінусова. – Не варто хвилюватися, якщо після розрахунків виявилося, що родина отримує нарахування субсидій в розмірі 0 гривень. Адже з початком опалювального періоду, коли тарифи зростуть, будуть повторно та автоматично здійснені перерахунки всіх діючих субсидій. У результаті, замість нуля може бути вже конкретна цифра.

У цілому ж відмов на оформлення субсидій майже немає, адже відсутні обмеження. Єдиною відмовою є одноразова покупка вартістю понад 50 тисяч гривень.

Про важливі моменти у оформленні адресної державної допомоги наголосив директор департаменту соціального захисту населення обласної адміністрації Руслан Чикало.

  • Якщо ви вже користувались субсидією – не заповнюйте повторно заяв,

оскільки всі перерахунки будуть здійснені автоматично. Лише, якщо доходи людини стали меншими, можна принести довідку за останні 3 місяці й розмір субсидії перерахують. Якщо ж людина не працює, її дохід автоматично встановлюється на рівні мінімального прожиткового мінімуму – за результатами перевірки фіскальної служби. Це стосується й тих, хто перебуває в центрі зайнятості, – зауважив Руслан Олександрович.

Важливо знати! Із жовтня 2014 року Урядом було переглянуто соціальні норми нарахування. Раніше принцип субсидії полягав у тому, що людина платила 10 або 15 % від власного доходу, а саме: 10% – якщо громадянин є пенсіонером або в складі сім’ї наявні непрацездатні, та 15% – для працюючих. Після зміни підходу відсоткове співвідношення скасували. Станом на сьогодні в розрахунок береться лише дохід, тому й нарахування є для кожного індивідуальним. Згідно постанови КМУ змінений підхід до нормативних меж у сфері житлово-комунального обслуговування. Так, якщо раніше на одну особу надавалась норма володіння загальної площі житла в 31,5 кв. м, то відтепер – 48,87 кв. м. Водночас були зменшені нормативи на гарячу та холодну воду, газ. Приміром, якщо раніше норма споживання холодної води була 5,5 куб. на особу, то після прийняття Постанови – 2,4 куб.

Автор статті