Лісівники та рятувальники провели пожежно-тактичні навчання у Золотоніському лісі

3-3Під час пожежонебезпечного періоду, який триває нині, одним з найголовніших завдань для лісівників Черкащини є недопущення пожеж у лісових масивах, а у випадку їх виявлення – вчасна локалізація. У Деньгівському лісництві Золотоніського лісгоспу лісівники та рятувальники провели обласні пожежно-тактичні навчання з ліквідації умовної лісової пожежі.

Мета навчань, інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, – на практиці відпрацювати спільну взаємодію щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з пожежею у лісовому масиві.

6-2 5-2На навчаннях були присутні й іноземні спеціалісти – доктор наук безпеки, дипломований інженер, керівник відділу надзвичайних ситуацій у Німеччині Єнс Мюллер та головний викладач школи протипожежного захисту та надзвичайних ситуацій в Німеччині, спеціаліст аварійно-рятувального загону, парамедик Грігорі Цохер.

За задумом навчань, загорання виявив черговий пожежник ЛПС Вільхівського лісництва на моніторі телевізійної системи спостереження. Лісничий Деньгівського лісництва повідомляє про появу диму інженера з охорони та захисту лісу лісгоспу для з’ясування ситуації на місці ймовірної лісової пожежі та здійснення першочергових заходів, направляє команду лісової охорони. Головний лісничий підприємства бере на себе керівництво гасіння лісової пожежі. Гасити пожежу починають за допомогою різних методів – ранцевих вогнегасників, трактора з плугом для оборювання крайки лісової пожежі, пожежних автомобілів, пожежних модулів. На допомогу викликають екіпаж державної пожежно-рятувальної частини із Золотоноші. У результаті спільних заходів пожежу вдається локалізувати. Озвучував навчання головний лісничий Золотоніького лісгоспу Ігор Міщенко.

На навчаннях були продемонстровані різні методи боротьби з лісовими пожежами та перевірено боєздатність спеціалізованої техніки лісівників і рятувальників, готовність особового складу до всіх необхідних дій на випадок виникнення лісових пожеж. Крім того, було відпрацьовано взаємодію та порядок організації підрозділів, які залучаються для гасіння лісових пожеж.

2а 1-5– Такі навчання дуже корисні, адже дають змогу скоординувати наші спільні дії, зменшити час на ліквідацію, а відповідно, і збитки від лісових пожеж. Навчання пройшли добре, усі спрацювали злагоджено. Зазначу також, що велике значення у профілактиці загорань в природних екосистемах має свідоме та бережливе ставлення людей до лісового господарства України. Допоки громадяни не усвідомлять масштаби загрози, що несе в собі вогонь, лісові масиви, на жаль, будуть і надалі потерпати від вогню, – наголосив перший заступник начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Рутенко.

Наразі на Черкащині 4-5 клас пожежної небезпеки. Лісівники вкотре звертаються до населення: пам’ятайте, що пожежа – це найбільший ворог лісу, тож будьте обережні з вогнем у лісових масивах!

 

Автор статті