Лісівники Черкащини заготовили понад 75 тонн насіння

лiсiвники1Лісові господарства області до кінця 2015 року заготували 75,4 тонни лісового насіння, що вдвічі більше від запланованого. Такий насіннєвий фонд дасть змогу повністю забезпечити потреби цьогорічної лісокультурної кампанії і частково здійснити стратегічний запас на випадок неврожайних років, повідомляють в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Основними лісоутворюючими породами для області залишаються дуб та сосна. У лісгоспах зібрали 57 тонн жолудів та майже тонну насіння сосни звичайної. Порівняно з попередніми роками значно збільшилась кількість заготовленого насіння горіха чорного – майже 15 тонн. Решта – це насіння інших супутніх деревних порід, таких як липа, клен, акація.

Із загальної кількості 10,3 тонни насіння зібрано на об’єктах постійної лісонасіннєвої бази, з них 141 кілограм – на клонових лісонасіннєвих плантаціях. Протягом зими насіння зберігатиметься у відповідних умовах, а навесні буде висіяне в лісових розсадниках та використане при створенні лісових культур.

Автор статті