Лісівники Черкащини заготовили більше 40 тонн насіння

впрвкнгНаразі лісові господарства області заготовили 41,5 тонн жолудя та горіха чорного. Таким чином вони практично виконали заплановані завдання, повідомляють в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

У лісгоспах вже зібрано 32,82 тонн жолудя, з них 28 580 кг жолудя дуба звичайного та 4 240 кг жолудя дуба червоного. Порівняно з попереднім роком майже вдвічі збільшилась кількість заготовленого насіння горіха чорного, який добре зростає в наших кліматичних умовах та має цінну деревину – 8790 кг. Решта – це насіння інших супутніх деревних порід, таких як липа, клен, акація.

– Цьогоріч несприятливі погодні умови негативно вплинули на насіння дуба, лише 15-20% від потенційно можливого урожаю жолудя були придатні для зберігання та подальшого посіву, – зазначає головний спеціаліст управління лісового та мисливського господарства Анатолій Левицький. – Проте лісівникам Черкащини вдалося заготовити необхідну його кількість, щоб забезпечити власні потреби.

Протягом зими насіння зберігатиметься у відповідних умовах, а навесні буде висіяне в лісових розсадниках та використане при створенні лісових культур.

Автор статті