Лісівники Черкащини відзначили професійне свято

1На урочистості з нагоди Дня працівника лісу, що відбулися 16 вересня у Черкаському лісгоспі, завітали голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець та заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Овчаренко. Вони вручили лісівникам нагороди та відзнаки за сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомі трудові здобутки.

До професійного свята роботу лісівників Черкащини високо оцінено на різних рівнях – 36 нагород Державного агентства лісових ресурсів України, 5 нагород обласної державної адміністрації, 7 нагород обласної ради, майже сотня нагород та відзнак обласного управління, численні Грамоти по профспілковій лінії. Частину з них було вручено на офіційному заході з нагоди святкування Дня працівника лісу, решта – в структурних підрозділах.

Олександр Вельбівець привітав лісівників Черкащини та подякував за ту роботу, що вони здійснюють для збереження зелених багатств краю.

– Від вашої праці, командної роботи залежить, чи будуть збережені та відтворені наші ліси, чи будуть вони раціонально використані. – наголосив голова обласної ради. – З огляду на показники вашої галузі, можна з впевненістю сказати, що ви повністю здатні виконати усі покладені на вас завдання. Головне, щоб у цей непростий для нашої держави, і, зокрема, для лісової галузі час, ви демонстрували злагодженість та єдність у роботі.

7Приєднався до привітань заступник голови Черкаської ОДА Сергій Овчаренко.

– Завдяки лісу ми маємо можливість дихати на повну силу, – зазначив Сергій Овачаренко. – На теренах його збереження стоїте саме ви – лісівники. Тож бажаю вам здоров’я, сили та того важливого миру над головою, про який ми сьогодні усі мріємо. А ще – вдячної від держави та громади плідної праці.

Начальник управління Олександр Дзюбенко наголосив, що сьогодні лісове господарство задіяне у вирішенні багатьох життєво необхідних для країни питань із забезпечення екологічної, економічної та енергетичної безпеки.

Та не зважаючи на складні умови, в яких доводиться працювати, лісівники мають низку здобутків та досягнень. Найважливішим з них є подальше збільшення загальної площі лісів області. У державному лісовому фонді створено лісових культур на площі 1428 гектарів, із яких лісорозведення (нові ліси) — 27 гектарів. Природне поновлення — 200 гектарів. Загалом цієї весни молоді ліси з`явилися на площі 1660 гектарів.

У відмінному стані розсадники. Основними лісовими породами засіяно майже 15 гектарів, на 5 з них організоване крапельне зрошування. До наступної лісокультурної кампанії буде вирощено 15 мільйонів сіянців основних лісоутворюючих порід.

Ще одним важливим напрямком діяльності є забезпечення належного рівня охорони лісових масивів від пожеж. Цього року вжиті заходи дали змогу не допустити великих загорань під час пожежонебезпечного сезону. З початку року зафіксовано 25 випадків лісових пожеж на загальній площі 2,2 гектари, що свідчить про оперативне реагування підрозділів лісгоспів по гасінню лісових пожеж.

Усі підприємства працюють прибутково, оновлюється техніка та основні засоби. На оновлення матеріально-технічної бази витрачено понад 20 мільйонів гривень. Постійно підвищується рівень заробітної плати працівників і становить в середньому по управлінню понад 8,5 тисяч гривень.

Активно ведеться діалог, роз’яснювальна робота з громадськістю та просвітницька робота з підростаючим поколінням. У кожному лісгоспі активно функціонують шкільні лісництва. Лісівники Черкащини не стоять осторонь і постійно допомагають Збройним силам України, учасникам АТО

Як зауважив начальник управління, чималий вклад лісівники Черкащини роблять у наповнення державної казни. Протягом 8 місяців 2016-го сплачено до зведеного бюджету 144 мільйони гривень податків, зборів та обов’язкових платежів, що майже вдвічі більше, ніж за відповідний період минулого року. Сплачено Єдиного соціального внеску 25 мільйонів гривень.

13– Тож в цей день вітаю всіх, хто причетний до лісового господарства, хто своєю працею і турботою сприяє збереженню та примноженню лісів Черкащини. Я вдячний кожному працівнику за особистий внесок у здобутки та досягнення нашого колективу. Бажаю міцного здоров’я, миру, добра, злагоди та успіхів у всіх починаннях. Нехай у кожній лісівничій родині панує радість, щастя та добробут, – привітав присутніх начальник управління Олександр Дзюбенко.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Автор статті