Лісівники Черкащини підсумували роботу за 2017 рік

DSC_2305Результати господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств за 2017 рік узагальнили вчора на засіданні розширеної колегії під керівництвом начальника управління лісового та мисливського господарства Олександра Дзюбенка. Також учасники заходу обговорили найважливіші завдання 2018-го.

– За підсумками господарсько-фінансової діяльності лісгоспів за 2017 рік усі підприємства спрацювали прибутково, – підкреслив Олександр Дзюбенко. – Завдання з лісокультурного виробництва виконані повністю. Відтворення лісів та лісорозведення проведено на площі 1781 гектар. Заготовлено майже 50 тонн лісового насіння. Приживлюваність лісових культур склала 87%. Всі підприємства забезпечені  посівним та посадковим матеріалом для проведення цьогорічної весняної лісокультурної кампанії.

Перший заступник начальника обласного управління Василь Горда  наголосив на посиленні роботи на місцях для покращення показника з лісорозведення, акцентував увагу на стовідсотковому оформленні протягом цього року правовстановлюючих документів на землі держлісгоспів.

DSC_2288Водночас, за його словами, у повному обсязі виконані попереджувальні протипожежні заходи. Протягом минулого року ліквідовано 129 лісових пожеж. Заходи з формування молодняків проведено на площі 2013 га. Обсяг незаконних рубок склав 413 кубометрів, кількість випадків – 80. Сума заподіяної шкоди склала 2,2 млн. грн. До судових та правоохоронних органів передано матеріали по 27 випадках лісопорушень.

Лісгоспи розробили 1,9 тис. га пошкоджених літніми вітровалами та вітроломами насаджень, що становить 100% до площі та кубомаси. Спостерігається негативна тенденція всихання хвойних насаджень в підприємствах області. Осередки шкідників, по своєму стану, проведення активних заходів боротьби не потребували.

За порушення правил полювання працівниками державної лісової охорони складено 115 протоколів.

Черкаське ОУЛМГ займає лідируючі позиції у загальногалузевих рейтингах за кількома важливими показниками, відзначила начальник відділу економіки, фінансів та юридичного забезпечення Лариса Солтисік. Зокрема, за обсягом реалізації продукції, рентабельністю діяльності, продуктивністю праці, середньо заробітною платою. На 146 гривень зросла середня реалізаційна ціна одного знеособленого кубометра деревини (на 15%), по управлінню вона становить 1094 гривні.

Обсяг реалізованої продукції лісгоспами склав 726 мільйонів гривень. Держлісгоспами отримано чистого прибутку 83,6 мільйонів гривень. На ведення лісового господарства спрямовано 258,3 мільйони гривень власних коштів держлісгоспів. Направлено 40 мільйонів гривень власних коштів на освоєння капітальних інвестицій. До зведеного бюджету сплачено 296,3 мільйони гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Сплачено 57 мільйонів гривень єдиного соціального внеску.

Заступник начальника управління Микола Рижков доповів, що від всіх видів рубок держлісгоспами заготовлено 673,8 тис. кубометрів деревини. План виходу основних цінних сортиментів за рік виконано. Деревообробними підрозділами перероблено 9627 кубометрів деревини. Випущено продукції переробки на загальну суму  23 631 тис. грн. Протягом 2017 року за власні кошти підприємств відремонтовано  27,1 км земляного полотна лісових автомобільних доріг, що становить  101,5% від річного плану, та облаштовано твердого покриття  16,6 км (167,7% від річного плану).

 

Автор статті