Лісівники Черкащини підрахували наслідки буревію

6-1Понад 1300 гектарів пошкодженого лісу – саме таких втрат зазнало лісове господарство краю від негоди. В основному ураган понівечив та потрощив різновікові соснові насадження. Найбільше постраждали від негоди райони в зоні діяльності Золотоніського, Канівського та Черкаського лісгоспів.

 

5-1Варто зазначити, що працівники державної лісової охорони першочергово займалися розчищенням доріг загальнодержавного й місцевого значення, звільненням ліній електропередач від повалених дерев та допомагали ліквідовувати наслідки стихії у приватному секторі. Загалом же до ліквідації пошкоджень від буревію долучилися понад півтори сотні працівників від лісового господарства.

По Золотоніському лісгоспу найбільше постраждали Вільхівське та Деньгівське лісництва – лісові насадження пошкоджено на загальній площі у майже 500 гектарів.

 

1-1Понад 400 гектарів лісу постраждали у Канівському лісгоспі, з них понад 300 гектарів – по Софіївському лісництву, решта – по Михайлівському. На майже 10 гектарах доведеться робити суцільні санітарні рубки.

У Черкаському лісгоспі стихія пошкодила 420 гектарів лісу (Свидівське та Мошнівське лісництва). З них майже на 13 гектарах насадження знищено суцільно.

 

2-1В найбільш стислі терміни працівниками лісової охорони буде ліквідовано наслідки буревію, з метою недопущення поширення шкідників. На тих ділянках, де ліс знищений повністю, навесні будуть створені нові лісові культури.

За інформацією обласного управління лісовго та мисливського господарства

Автор статті