Лісівники Черкащини обговорили питання охорони лісів від пожеж та незаконних рубок

1-8Пожежонебезпечний період, стан незаконних рубок у лісах області й інші важливі питання обговорили у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства під керівництвом першого заступника начальника Василя Горди виробнича у ході виробничої наради з директорами держлісгоспів.

Головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Микола Бихало доповів, що з початку року у лісах держлісфонду виникла 81 пожежа на загальній площі у 22,42 га, у тому числі верхова – на площі 2,2 га. Найбільша низова лісова пожежа сталася у Чигиринському лісгоспі на площі 7,5 га. Працівниками державної лісової охорони проведено 235 рейдів та притягнуто до адміністративної відповідальності 21 особу (на суму 2125 грн). Наразі у області почалися жнива, тому держлісгоспам необхідно поновити мінералізовані смуги  між полями та лісовими масивами  у зв’язку з можливою негативною тенденцією випалювання стерні.

Щодо незаконних рубок, то у цьому році виявили 32 таких випадки загальною масою 260 м куб., завдано збитків 1 млн 252 тис. грн, у тому числі не виявленими лісопорушниками – 178 м куб., збитки становлять 1 млн грн. Усі справи по незаконних рубках передані до правоохоронних органів.

Перший заступник начальника управління Василь Горда наголосив, що протягом липня почастішали випадки незаконних рубок, тому необхідно посилити боротьбу з «чорними лісорубами». Для цього застосовувати усі методи та засоби – насамперед збільшити кількість рейдів, використовувати фотопастки для фіксації пересування громадян й транспорту у лісах Черкащини, співпрацювати у цьому питанні суміжним структурним підрозділам.

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства

Автор статті