Культурно-мистецький проєкт «Читаємо «Кобзар» відбувся у Корсунь-Шевченківському заповіднику

В історичному музеї Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника в рамках культурно-мистецького проєкту «Читаємо «Кобзар» відбулась літературна година «Відомий і невідомий Тарас Шевченко». Захід, присвячена 206-й річниці від дня народження Кобзаря, започаткований в 2012 році.

На заході мова йшла про одну з найбільш складних і делікатних тем Шевченкіани: «Образ жінки в житті й творчості Тараса Шевченка». Долучилися до читань студенти Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу імені Т.Г.Шевченка та громадськість міста. Учасники мали змогу поділитися думками по темі та прочитати поетичні твори Тараса Шевченка. Зокрема, уривки з поем «Катерина» й «Сова» прозвучали у виконанні лауреатів районних культурно-мистецьких конкурсів поетеси, літературознавця Людмили Бистрової-Дробот і молодшого наукового співробітника Заповідника Катерини Лоєнко.

Вірші Великого Кобзаря виконали також члени гуртка «Гарячі серця» Корсунь-Шевченківського районного центру дитячої та юнацької творчості» Ренат Єрещенко й Анастасія Павленко. Поетичні твори «Дівча любе, чорноброве», «Ой діброво – темний гаю!..», написані поетом в період швидкоплинного кохання до Харити Довгополенко, яку Тарас Шевченко зустрів у Корсуні влітку 1859 року, прочитала працівниця історичного музею Заповідника Ірина Пасницька. Співачки Валентина Гринюк і Тамара Вінглевська виконали пісню «Не тополю високую…» на слова Тараса Шевченка.

Захід сприяв популяризації літературної спадщини Великого Кобзаря серед молоді й глибокому осмисленню образу жінки в його творчості.

За інформацією Управління культури та охорони культурної спадщини облдержадміністрації

Автор статті