Кращі українці – герої мають отримувати належну допомогу – Президент на відкритті сучасного діагностичного комплексу для прикордонників

763e6474830e69e3ebb9e0fd75465d6e_1484308946_extra_largeПрезидент Петро Порошенко взяв участь в церемонії передачі Центральному клінічному госпіталю Державної прикордонної служби високотехнологічного медичного обладнання від Уряду Японії. У церемонії також взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Сіґекі Сумі, який вручив сертифікати на відповідне медичне обладнання для потреб українських військових медиків.

 

Захід відбувся в рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Невідкладна підтримка в Україні спроможності надання медичної допомоги».

«Сьогоднішня передача медичного обладнання є не лише прикладом співпраці України, Організації об’єднаних націй та Японії, а ще й першою подією Року Японії в Україні, яка символізує тісну взаємодію між Україною та Японією», – наголосив Глава держави.

Президент зазначив, що раніше таким обладнанням в першу чергу забезпечувалися лікарні, які обслуговують високопосадовців, а нині за його дорученням першочергово високотехнологічним новітнім медичним обладнанням оснащуються військові шпиталі. «Це чітко відображає ті пріоритети, які є сьогодні у мене, як у Президента, у командування прикордонних військ, ЗСУ, щоб ви – найкращі українці, герої, еліта країни отримували належну допомогу. Впевнений, ви її тут отримаєте», – сказав Петро Порошенко під час спілкування із військовослужбовцями, які перебувають на лікуванні у госпіталі.

 

3681eda530a2ba6320fff5e8a4624830_1484308946_extra_largeСеред переданого обладнання Комп’ютерний томограф «Toshiba» 2016 року, відеоендоскопічний комплект «Olympus»,  Цифрова рентгенівська система «Calypso». Донором проекту виступив Уряд Японії за сприянням Офісу проектної підтримки ООН (UNOPS). Загальний бюджет склав 22 млн 502 тис грн.Як повідомив Президенту начальник відділення діагностики госпіталю ДПСУ Василь Петренко, нове обладнання дозволить здійснювати високоточну діагностику та надавати якісну медичну допомогу, в першу чергу пораненим воїнам АТО, які прибувають до медустанови на лікування, ветеранам АТО, прикордонникам та членам їх родин. Всі послуги для них будуть  надаватися безкоштовно.

«Змінюється підхід до лікувально-діагностичного процесу», – констатував він.

7df32a24bbb24db86058d4ead13f8921_1484308946_extra_largeПрезидент та Посол Японії в Україні ознайомилися з кабінетом комп’ютерної томографії, оглянули обладнання відділення променевої діагностики, зокрема новітню рентгенівську систему, відеоендоскопічний комплект, а також перевірили умови роботи медичного персоналу.

 

Передаючи сертифікати голові Держприкордонслужби Віктору Назаренку, Сіґекі Сумі зазначив, що радий передати обладнання і висловив сподівання, що воно допоможе покращити лікування і військовослужбовців, і цивільних громадян.Петро Порошенко також ознайомився з умовами стаціонарного лікування хворих, забезпеченням медичним обладнанням та відвідав охоронців кордону, які отримали поранення під час виконання завдань в районі проведення АТО.

У заході також взяли участь заступник виконавчого директора офісу проектної підтримки ООН Віталій Ваншелбойм та Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко.

Свою історію головний медичний заклад прикордонного відомства розпочав у 1984 році. Нині він має п’ять клінік та інші окремі медичні підрозділи на 300 місць. З початку російської агресії на сході нашої країни медичний персонал Центрального клінічного госпіталю брав участь в посиленні лікувальних підрозділів по лінії розмежування, а також здійснював виїзди до органів Держприкордонслужби в районі проведення антитерористичної операції. Силами мобільних лікарських бригад проводилась евакуація поранених і хворих із лікувальних закладів ЗС України та інших медустанов областей прилеглих до районів, де відбуваються бойові дії. 26 співробітників Центрального клінічного госпіталю Держприкордонслужби є учасниками АТО.

За інформацыію офіційного інтернет-представництва Президента України

Автор статті