Координаційна Рада учасників бойових дій та ветеранів АТО в Черкаській області

121Положення про координаційну раду учасників антитерористичної операції в Черкаській області
Склад координаційної ради учасників АТО
КООРДИНАЦІЙНА РАДА УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ВЕТЕРАНІВ АТО В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ
E-mail:
rada_ato.ck@ukr.net
Звернення представників Асоціації АТО в Черкаській області

 

Психологічна підтримка – те, що сьогодні потрібно АТОвцям і їх родинам

???????????????????????????????На Черкащині за цей рік 1176 учасників АТО одержали психологічну допомогу в лікувально-профілактичних установах області, зокрема амбулаторно – 547 осіб. Про це повідомили сьогодні в ОДА під час спільного засідання Центру допомоги учасникам АТО та Координаційної ради учасників АТО.

Перший заступник голови ОДА Віталій Коваль зазначає, що наразі розглядають питання про створення на Черкащині єдиного центру психологічної реабілітації учасників АТО:

– Наявність такого центру дозволить цілеспрямовано надавати фахову допомогу АТОвцям. Для цього необхідним є вирішення кадрового питання, умов розміщення, фінансування. Але вже сьогодні область має конкретні практичні напрацювання, зокрема спільно з Черкаським регіональним психологічним кризовим центром.???????????????????????????????

За словами заступника начальника управління охорони здоров’я ОДА Олега Найдана, нині бійці та члени їхніх родин за потреби отримують медико-психологічну допомогу в декількох лікувально-профілактичних установах області.

– Серед таких, – сказав Олег Володимирович, – центр реабілітації учасників АТО на базі обласного госпіталю ветеранів війни. Лише протягом цього року  тут стаціонарно проконсультували 430 АТОвців. Допомогу також отримують в обласному центрі медичної та практичної психології на базі КЗ «Черкаська обласна психіатрична лікарня», в обласному центрі психотерапії та медико-психологічної реабілітації на базі КЗ «Черкаський обласний психоневрологічний диспансер», обласному центрі медико-психологічної реабілітації для наркозалежних обласного наркологічного диспансеру.

???????????????????????????????Олег Найдан зазначає, що нині в лікувально-профілактичних установах  продовжується робота щодо укомплектування фаховими спеціалістами наявних посад практичних психологів, лікарів-психологів.???????????????????????????????

Очільник області з АТОвцями радилися, як спростити земельні відносини

1Механізм надання земельних ділянок бійцям удосконалять на Черкащині. Про це йшлося на Координаційній раді учасників АТО області. Участь у ній узяв голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

Очільник області назвав ганебним явищем, коли АТОвці змушені проходити «кола бюрократичного пекла», аби отримати свій наділ. А тому в ОДА спільно з Центром допомоги учасникам АТО напрацювали пропозиції, як врегулювати проблемні питання й мінімізувати будь-які маніпуляції. Серед них – визначення порядку черговості надання земельних ділянок АТОвцям на певній території, сприяння орендарям, які погоджуються на розподіл наділів бійцям, пришвидшення процесу оформлення документів тощо.

2– Усі пропозиції ми ще допрацюємо разом із Координаційною радою АТОвців, – пояснює очільник області Юрій Ткаченко. – Зокрема, від неї під час наради прозвучала пропозиція про запровадження в обласному Держгеокадастрі посади штатного фахівця, який контролюватиме всі АТОвські справи. Окрім того, громадські організації бійців наголошують на необхідності повернення на місця права розпоряджатися землями сільгосппризначення, що поза межами населених пунктів. Справді, відколи цю «функцію» централізували – відтоді в нас почастішали земельні конфлікти. Торік обласна рада вже зверталася з цього приводу до Верховної. От узяти останні конфлікти – обурені люди йдуть до нас, до ОДА, хоч обласний Держгеокадастр нам не підпорядкований. І ми фактично є лише «буфером» між сторонами конфлікту.

Нагадаємо, деталі про зарезервовані ділянки для АТОвців є у спеціальному розділі на сайті Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області (http://cherkaska.land.gov.ua/info/informatsiia-prororystychnoi-ope/). Клікабельний банер розміщено також на сайті Черкаської ОДА.

Віталій Коваль: Серед пріоритетних завдань – забезпечення житлом бійців АТО

???????????????????????????????

Двом бійцям АТО з Канівщини та Корсунщини нині підшукодовують нове житло. Чоловіки перебувають на черзі відповідно до Постанови Кабінету Міністрів про затвердження порядку використання коштів, передбачених у держбюджеті для учасників АТО, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок.

В управлінні цивільного захисту повідомляють, що для придбання військовим житла вже надійшли кошти в сумі 1 млн 400 тис. грн, розміщені оголошення в засобах масової інформації.

– Нині триває пошук квартир на вторинному ринку для АТОвця-канівчанина, – інформує начальник управління цивільного захисту ОДА Віталій Полтавець. – Він бажає одержати квартиру в Каневі. А ось боєць із Корсунь-Шевченківського зараз перебуває на лікуванні за кордоном.

Перший заступник голови обласної адміністрації Віталій Коваль зазначив під час засідання Координаційної ради учасників АТО, що в 2014 році розпорядженням ОДА було створено житлову комісію з питань розподілу коштів із закупівлі житла для сімей військовослужбовців, котрі брали участь в АТО. Ця ж комісія розподіляє квартири:

– Цьогоріч у березні зазначене розпорядження було доповнене підпунктом про узгодження пропозицій щодо вартості, площі квартир та забудовника для забезпечення житлом родин загиблих військових.

Зауважимо, на окремій квартирній черзі перебуває також п’ять сімей загиблих учасників АТО. Для закупівлі їм житла необхідно близько 5,5 млн грн, які ще на сьогодні не виділено. Надаються ж квартири за черговістю, що формується відповідно до ст.43 Житлового Кодексу, –  у місцевих органах влади за місцем проживання  громадян.

АТОвці Черкащини об’єдналися в Асоціацію

???????????????????????????????

Таке рішення ухвалили представники громадських організацій воїнів АТО та волонтерських спілок нашого регіону на сьогоднішній установчих зборах. Основне завдання новоутвореної Асоціації учасників антитерористичної операції Черкаської області полягає в об’єднанні фронтовиків, усебічній допомозі учасникам АТО з усіх регіонів області та членам їхніх родин.

Такі організації вже створені на Вінничині, Дніпропетровщині та Київщині. У майбутньому це об’єднання АТОвців усієї Черкащини має увійти до Всеукраїнської асоціації бійців антитерористичної операції. З’їзди усіх учасників Асоціації будуть відбуватися регулярно, аби забезпечити якомога повніше обговорення проблем бійців на місцях та приймати відповідні рішення. Адже не зважаючи на те, що у Черкасах чимало зроблено для вирішення питань АТОвців, в районах фронтовики досі слабо поінформовані.

Головою Асоціації став очільник ГО «Спілка воїнів АТО «Черкащани» та координаційної ради учасників АТО Черкащини Олександр Тіхонов. Він зауважив, що новостворена організація – аполітична, буде діяти в інтересах держави та захищатиме інтереси виключно бійців, матиме юридичні підстави зі статутом. Поки що про повноцінну роботу Асоціації не йдеться. Деякий час голова утвореної організації, його заступники та секретар будуть затверджувати статутні документи, напрацьовувати зв’язки з районними організаціями, визначати першочергові питання для вирішення і налагоджувати тісну співпрацю з Центром допомоги АТО та волонтерськими спілками.

– Сьогодні ми започаткували робочу групу. Тож усі зауваження, які висловили учасники конференції, приймемо до подальшого розгляду, – говорить Олександр Тіхонов. – Цих питань багато, а завтра буде ще більше. Нам необхідно створити потужний рух АТОвців.

???????????????????????????????

Він додав, що зараз в області продовжується колотнеча, ситуація доволі нестабільна, а правоохоронні органи, які наразі перебувають у процесі реорганізації, не реагують належним чином на виклики сьогодення. Тож, зважаючи на це, представники Асоціації учасників антитерористичної операції Черкаської області закликали обласну владу та силові структури запобігти діям, які б порушували спокій і стабільність у нашому регіоні, не допустити розхитування ситуації та створити умови для економічного розвитку Черкащини. У випадку продовження нестабільності та розхитування ситуації учасники новоствореної організації АТОвців будуть вимушені звернутися до Президента та Головнокомандуючого Збройних сил України.