Координатори Центру допомоги АТОвцям розповіли про свої напрацювання

3

Відділ «Центр допомоги учасникам АТО» при обласному контактному центру  офіційно  розпочав роботу з 15 січня цього року. Про це повідомили під час прес-конференції в обласній адміністрації координатори Центру. Вони нагадали, що в жовтні минулого року згідно з Указом Президента України було створено Центр допомоги АТОвцям в області. До складу нього ввійшло 23 особи. Коли постало питання про систему його роботи, зокрема фінансування, запропоновано було при контактному центрі створити відділ в кількості 5 осіб. Троє наразі офіційно працюють.

Координатори, серед яких Олександр Тимошенко, Альона Каїрцева та Борис Резнік, звернули особливу увагу присутніх на те, що одним із головних завдань в їхній роботі є саме опрацювання анкет, які заповнюють АТОвці. Адже насправді саме завдяки анкетам можна побачити, які проблеми в дійсності непокоять бійців та які вони мають побажання.

– Нині процес анкетування по районах області продовжується, – наголосив Олександр Тимошенко, – і не припинявся. У кожному районі є певна кількість опрацьованих анкет на місці. Спершу ми почали роботу з анкетами, які були розроблені протягом 2-х місяців. На сьогодні  отримали 1050 анкет із районів, ще 230 передав нам у січні Черкаський район, додатково було опрацьовано близько 200 анкет безпосередньо в контактному центрі.

Важливе наше завдання – вирішувати питання систематизовано. Втім багато проблем вдавалося вирішити адресно, по конкретному зверненню, інколи лише завдяки телефонному зв’язку, зокрема щодо лікування, забезпечення засобами опалення, допомоги дітям та ін.

Альона Каїрцева додала, що наразі  перебуває в процесі розробки веб-сторінка Центру. Невдовзі вона буде розміщена на офіційному сайті ОДА та міститиме всю необхідну інформацію для учасників АТО та їхніх родин.

Координатор також розповіла про  пільги для АТОвців. «Відомо, що цьогоріч фінансування, зокрема й для цієї категорії населення,  перекладається на місцеві бюджети. Нині маємо домовленість з перевізниками про те, що на січень пільги таки надаватимуть, у подальшому питання вирішуватиметься».

Що ж до медичного забезпечення, на сьогодні райони поінформували про наявність вільних палат у лікувальних установах, цю інформацію ми перевірятимемо самостійно, наскільки вона відповідає дійсності, – зауважила пані Альона, – а ось щодо ліків – нами спрямовано запит до Департаменту охорони здоров’я ОДА про їх потребу».

Вона теж поінформувала про забезпечення земельними ділянками  учасників АТО в Черкасах. Так, станом на 11 січня по місту на обліку перебуває 734  бійці, які бажають отримати земельну ділянку, знайдено землі приблизно для 60 осіб.  Спершу їх отримують сім’ї загиблих, інваліди війни I-II групи, а потім – в порядку подачі заяв.

Альона Каїрцева додала також про забезпечення АТОвців путівками до санаторіїв. Зокрема, вона сказала, що їх закуповувала держава, й на жаль не всі з них відповідають запитам бійців. Тож Центр звернувся  до АПУ з проханням розглянути можливість надати повноваження щодо закупівлі  путівок на місцях, обираючи при цьому якісні санаторії. «Були випадки, коли хлопці відмовлялися від путівок, – сказала Альона Валентинівна. – Однак упевнена ми налагодимо цю ситуацію. Тим більше, що  опрацювавши вже певну кількість анкет, маємо багато бажаючих оздоровитися в санаторіях.

Водночас Борис Резнік повідомив про навчання та працевлаштування учасників АТО.

– Навчатися у вищих навчальних закладах бажають 80 % осіб, які зазначили це в анкетах. Утім, яким саме чином це відбуватиметься, нині не відомо. Вступ до ВНЗ можливо здійснюватиметься двома методами: або шляхом складання ЗНО, або ж у вигляді звичайних екзаменів.

Відповідно до результатів аналізу анкет на сьогодні  працевлаштування потребують близько 50% АТОвців.

 

Довідково:

Гаряча лінія підтримки учасників АТО та їх сімей: 0 800 508 876 (цілодобово)

Інформація про зарезервовані земельні ділянки для учасників АТО : http://www.dkz.ck.ua/300.htm

Автор статті