Координатори Центру допомоги АТОвцям дискутували з працівниками Держгеокадастру

???????????????????????????????

Все для того, аби з’ясувати проблемні питання, що виникають під час видачі АТОвцям земельних ділянок.

Координатори Центру допомоги учасникам АТО, як уже раніше повідомлялось, відвідали всі райони Черкащини й визначили перелік основних проблем, які непокоять бійців АТО та їхні родини. Відомо, що одним із проблемних є земельне питання.

Спільну нараду спеціалістів Центру та представників ГУ Держгеокадастру області, зокрема й представників із районних управлінь провели під керівництвом заступника голови – керівника апарату ОДА Віталія Коваля та очільника обласного Центру допомоги учасникам АТО Миколи Добровольського.

Віталій Володимирович повідомив, що на сьогодні Центри допомоги АТО вже діють в усіх районах області, окрім міста Канів та Корсунь-Шевченківського району, робота яких спрямована на допомогу бійцям та їхнім родинам.

– Відповідно до п.14 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасникам бойових дій надаються, серед інших, пільги першочергового відведення земельних ділянок, – повідомив Віталій Коваль. – Однак нині на практиці АТОвці зустрічаються з різними проблемами, – зазначив Віталій Коваль.

???????????????????????????????

В. о. начальника Головного управління Держгеокадастру в області Азер Мірзоєв наголосив, що насправді однією з найголовніших проблем є недостатня кількість вільних земельних ділянок у розрізі всіх населених пунктів Черкащини, якими б можна було забезпечити бійців АТО.

– Зазначу, що в кожному районному підрозділі закріплений відповідний фахівець у земельних питаннях, який працює безпосередньо з АТОвцями, – наголосив Азер Алієвич. – Варто зауважити, що інколи виникають ситуації, коли в одному населеному пункті є декілька вільних ділянок, а в іншому їх узагалі немає. Або ж в одному населеному пункті сільський голова бажає виділити землю жителям інших населених пунктів, в інших місцях через це виникають непорозуміння.

«Після виходу відповідного розпорядження Першого віце-прем’єр-міністра ми маємо кожен випадок стосовно виділення земельних ділянок узгоджувати з органами місцевого самоврядування, – зазначив Азер Мірзоєв. – Через це часто виникають проблеми, адже інколи сільські голови бажають виділяти ділянки лише для безпосередньо своїх жителів населеного пункту. Виникають проблеми й тоді, коли орендарі не бажають віддавати земельні ділянки АТОвцям, навіть, якщо ті згодні надати їх в оренду цьому ж підприємцю. Окрім того, не можна повторно використовувати право приватизації земельної ділянки, якщо попередньо вже таке право було використано».

???????????????????????????????

Земельники та Координатори Центру вступили в активну дискусію. Останні, об’їхавши райони області, стверджують, що в багатьох регіонах учасникам АТО, за їх же словами, часто надають відмови на отримання землі, або ж доводиться по півроку чекати погоджень. Найскладнішою ця проблема є в  Звенигородському районі, Кам’янському, м. Корсунь-Шевченківський. Натомість майже не виникає проблем із оформленням земельних ділянок бійцям та їхнім родинам на Уманщині, Христинівщині, Жашківщині, в м. Сміла.

Долучившись до розмови, присутні на засіданні представники громадських організацій учасників АТО та координатори наводили приклади випадків, де виникали непорозуміння в процесі оформлення земельних ділянок у конкретних районах. За їх словами, в більшості районів учасники АТО не достатньо поінформовані про долю тих документів, що подавались на оформлення землі. Тож відповідним працівникам Держгеокадастру в районах дали завдання повторно повідомити учасників АТО на місцях про результати розгляду запитів.

За словами ж Азера Мірзоєва, для погодження на оформлення земельної ділянки, відповідно до законодавчих актів, обов’язковою умовою є наявність посвідчення учасника бойових дій, що перевіряється у вищих інстанція. Він також наголосив, що для повного оформлення документів та погоджень потрібен певний час, нерідко процес може затягтись, особливо якщо доводиться  з’ясовувати законну приналежність ділянок, аби в подальшому ті ж учасники АТО не мали неприємностей.

У результаті дискусії усіма учасниками вирішено повторно зустрітись в грудні для аналізу того, наскільки вдалось зрушитись у вирішенні земельних питань учасників АТО.

Автор статті