Координатор обласного Центру допомоги учасникам АТО відвідав Чигиринщину

^C897F0BA85B973007905BBF8BD6BAE44016F90B2A6A3277A58^pimgpsh_fullsize_distrПід керівництвом голови райдержадміністрації Володимира Клименка та голови районної ради Валентини Алєксєєвець за участю керівника обласного Центру допомоги АТОвцям Олександра Тимошенка відбулася організаційна нарада з питань надання допомоги учасникам АТО та членам їхніх сімей.

Координатор Черкаського обласного центру допомоги учасникам АТО Олександр Тимошенко зазначив, що головне завдання центру допомоги учасникам АТО – вирішення різнопланових проблем і питань, з якими зіштовхуються в мирному житті учасники антитерористичної операції.

Районною владою проводиться цілеспрямована робота з учасниками АТО та членами їхніх сімей. Зокрема, на Чигиринщині створений та функціонує районний координаційний центр із питань надання допомоги в забезпеченні бійців, які несуть службу в АТО. Він є допоміжним органом районної державної адміністрації та утворений з метою забезпечення взаємодії органів виконавчої влади, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади в районі, громадських об’єднань учасників антитерористичної операції, волонтерських та інших громадських організацій, підприємств, установ для сприяння в забезпеченні військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань України, які несуть службу в зоні антитерористичної операції. Також у вирішенні питань надання допомоги учасникам антитерористичної операції, які проживають на території району, зокрема у лікуванні, реабілітації, соціальному захисті та адаптації, сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції.

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 153 учасники антитерористичної операції,^3104F48955A7801818E7C8E552F941AA7DCAA1888881D2049E^pimgpsh_fullsize_distr які мають статус учасника бойових дій, статус інваліда війни – 8 осіб. В районі прийнято та діє програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки. Нині проводиться анкетування щодо проблемних питань військовослужбовців, станом на 12 травня цього року складено 193 анкети.

На законодавчому рівні вирішується питання щодо дострокового розірвання договорів на оренду земельних ділянок із приватними підприємцями з метою надання цих ділянок у приватну власність учасникам АТО. Відділом Дежгеокадастру в Чигиринському районі подано до Головного управління Дежгеокадастру у Черкаській області 128 заяв від учасників АТО щодо виділення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.

В ході заходу спільно із начальниками структурних підрозділів проаналізовано потреби учасників АТО та акцентовано увагу на актуальних питаннях, що потребують вирішення.

По завершенню зустрічі, Олександр Тимошенко надав консультації щодо поставлених питань, повідомив контактні дані Черкаського обласного Центру допомоги учасникам АТО та запропонував і надалі спільно вирішувати проблемні питання учасників АТО.

За інформацією Чигиринської райдержадміністрації

Автор статті