Кооперативи забезпечують селян новими робочими місцями

565Нині в області функціонує 28 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Вони мають різні напрями діяльності, зокрема: з обробітку землі та збирання врожаю, молочарські, м’ясні та інші.

– Це дало змогу забезпечити близько 200 сільських жителів робочими місцями, – зазначає начальник управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігор Колодка. – Найбільше ж кооперативів створено на Лисянщині, Монастирищині, Канівщині, Смілянщині, в Черкаському районі.

Нагадаємо, управління агропромислового розвитку упроваджує в області проект «Створення регіонального навчально-практичного Центру розвитку багатофункціональних кооперативів», що фінансується Європейським Союзом у рамках грантової програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». А також – коштами обласного бюджету в межах Програми підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у Черкаській області на період до 2020 року. Як результат, у березні-червні відповідно до діючого проекту Європейського Союзу зареєстровано 20 кооперативів із сушіння фруктів, ягідництва та вирощування кролів.

Автор статті