Кон’юктура ринку праці Черкащини

фотоУ січні – травні цього року 4,4 тисячі роботодавців співпрацювали з центрами зайнятості та філіями ОЦЗ щодо підбору кадрів.

Кількість вакансій у базі даних обласної служби зайнятості зросла на 6,1% – до 19,7 тисяч одиниць. З початку року до служби зайнятості області надійшло 19 475 вакансій, що на 7,5% більше, ніж у січні-травні 2017 року. Найвищий показник надходження вакансій, у порівнянні з січнем-травнем минулого року, спостерігався у Золотоніському МРЦЗ, Городищенській районній філії, Кам’янській районній філії ОЦЗ, Жашківській районній філії, Канівському МРЦЗ та в Черкаському РЦЗ, а найнижчий – у Катеринопільській районній філії ЧОЦЗ та в Черкаському МЦЗ.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння обласної служби зайнятості, зросла на 5,7% та становила 17,6 тисяч. При цьому, 40,8% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного. З числа колишніх безробітних 49,8% знайшли роботу у сільському, лісовому та рибному господарстві, 16,5% – у переробній промисловості, 10,9% – в оптовій та роздрібній торгівлі й ремонті автотранспортних засобів, 3,8% – у сфері державного управління й оборони, 3,4% – на транспорті.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 144 безробітних (74 особи, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 70 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності).

За сприяння обласної служби зайнятості забезпечено тимчасову зайнятість 5480 громадянам,  зокрема,  1602 особи взяли участь у громадських роботах та 3878 осіб в інших роботах тимчасового характеру. Найбільш поширені види громадських робіт: допомога сім’ям учасників АТО, супровід інвалідів по зору, роботи на об’єктах соціальної сфери тощо.

Завдяки підвищенню результативності роботи щодо оперативного працевлаштування громадян, кількість безробітних станом на 1 червня 2018 року, у  порівнянні з відповідною датою 2017 року, скоротилася на 10,0%  (на 1,8 тис. осіб) та становила 15,9 тис. осіб. Кількість отримувачів допомоги по безробіттю скоротилася на 9,1% (на 1,3 тис. осіб) та становила 12,9 тис. осіб.

За інформацією відділу статистики та прогнозування ОЦЗ

Автор статті