Концепція розвитку систем теплозабезпечення Канева як складова Стратегії розвитку Канівської громади

59492193_981406278917063_7695317995442143232_nУ Канівській ОТГ відбулося друге засідання робочої групи з формування Стратегії розвитку Канівської громади, на якому презентовали результати анкетного опитування населення громади. Загалом, учасникам засідання були представлені відповіді 357 респондентів. На думку Григорія Перерви, радника з питань регіонального розвитку Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону, вони мали певні відмінності від більшості анкет в інших громадах.

По-перше, анкети чітко дають визначення, що громада бачить своє місто як туристично-рекреаційний та науковий центр Черкащини, що обумовлено історичною спадщиною та природньо-рекреаційним і науковим потенціалом міста. Разом з тим, анкетне опитування визначило запит на підтримку підприємництва і розвиток бізнесу, а також – сприяння розвитку активності громади.

В той же час, було відмічено і ряд суперечностей, наприклад: наявність значної частини людей, які приїздять до міста на роботу (близько третини респондентів зазначили, що не мають в місті власного житла, ще 10% планують його придбати) і, водночас, сформована проблема відсутності  пропозиції роботи. Імовірно, має місце наступне: робота в місті є, але її умови не відповідають запиту людей. І, можливо, не достатньо працює комунікація між владою і жителями громади, яка не забезпечує останніх повними даними.

Ще одним, важливим кроком в засіданні робочої групи, стала презентація Концепції розвитку систем теплозабезпечення Канева, яку провели Ігор Черкашин та Валерій Гензіцький (Експертна Платформа з енергоефективност – ЕМІS). Технічну підтримку в розробці надано Проектом EEPB UNDP-GEF. Цей документ готувався близько року і йому передувало масштабне дослідження теплосистем міста, визначення їхніх можливостей і вузьких “місць”. Також були підготовлені пропозиції щодо подальших дій, вказані необхідні обсяги інвестицій та імовірні терміни окупності таких проектів.

Нарешті, цей документ презентовали робочій групі, оскільки його напрацювання мають стати логічним доповненням Стратегії розвитку громади і бути в ній відображені. В тому числі – серед проектів, які передбачають модернізації існуючих потужностей, зменшення енерговитрат і підвищення ефективності функціонування комунальної сфери громади. Тим більше, що анкетне опитування також визначило комунальний сектор, як один з проблемних.

За інформацією Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування

Автор статті