Комісія при ОДА допомагає вирішити питання з невідповідностями в пенсійних нарахуваннях

66391449_2261915133864193_5548334865750949888_nСьогодні в с. Деньги, що на Золотоніщині, перевіряють пенсійні справи колишніх працівників одного з тамтешніх господарств. Днями жителі села колективно звернулись до обласної адміністрації по допомогу. Кажуть: після перерахунків обсяг отримуваної ними пенсії значно знизився, порівняно з попередніми періодами.

Звернення заявників розглянули за участі профільних фахівців під час комісії при ОДА з питань розгляду звернень громадян.

Так, пані Н. на прикладі власних пенсійних нарахувань пояснила, що отримувала пенсію в межах 3,7 тис. грн. А після перерахунку, здійсненого Головним управлінням Пенсійного фонду в Черкаській області, обсяг зменшився майже на півтори тисячі гривень.

Присутня керівниця обласного пенсійного управління Світлана Зінник зауважила, що відповідно до законодавчих пенсійних змін нині проводиться електронний облік призначень, нарахувань та зберігань документів, що необхідні для обчислення суми пенсійного забезпечення.

Нагадаємо, з вересня 2018-го відбувається інвентаризація пенсійних справ, порядок якої визначений постановою ПФУ від 3 вересня минулого року. Такій інвентаризації підлягають всі пенсійні справи за довідками, виданими із січня 1992 року.

– На сьогодні ми перевірили вже 70% пенсійних справ, – зауважила пані Світлана, – що обліковуються в управлінні. Між тим, за результатами перевірки, виявили розбіжності щодо виданих довідок про заробітну плату відповідно до первинних документів щодо 8 справ жителів. с.Деньги. Ці справи наразі в архіві сільської ради. Водночас ми спрямували лист до ПФУ з проханням надати роз’яснення щодо дій у такій ситуації. Ми в жодному разі не зацікавлені у зменшенні пенсійного забезпечення громадян. Щойно одержимо роз’яснення та документи, що підтверджують нарахування, зробимо перерахунки кожному громадянину. Однак, аби пришвидшити вирішення питання та уточнення інформації стосовно пенсійних справ, варто зробити додаткову перевірку, згідно з 306-ю Постановою КМУ.66473083_2436248043261220_7581742107899985920_n

Т.в.о. голови ОДА Тарас Висоцький натомість зауважив: «Органи влади, діючи відповідно до вимог чинного законодавства, насамперед захищають права громадян. У подібних випадках маємо повноваження звернутись за роз’ясненнями до центральних органів. Відтак, отримавши відповідь від Пенсійного фонду України, ми обов’язково поінформуємо заявників про результати».

Водночас начальник юридичного управління апарату ОДА Ярослав Фатенко наголосив на тому, що працівники, залучені до процесу інвентаризації, повинні відповідально ставитись до своїх обов’язків. А також рекомендував Головному управлінню провести відповідні навчання для своїх фахівців.

Зауважимо, аби вирішити ситуацію з невідповідностями в пенсійних нарахуваннях, комісійно вирішили провести додаткову перевірку первинних документів, з виїздом до господарства, за участі представників ГУ Пенсійного фонду, ревізора Золотоніського району, представників органів соціального захисту.

Уже за тиждень заявників поінформують про результати.

 

Автор статті