Комфорт із перших днів: у Золотоніській районній лікарні відкрили оновлене пологове відділення

_DSC0082Два роки відбудови та понад сім мільйонів інвестованих коштів – у Золотоніській районній багатопрофільній лікарні завершили капітальний ремонт та обладнання частини пологово-гінекологічного відділення. Відсьогодні тут уже готові приймати пацієнток. У день відкриття оглянув відділення перший заступник голови облдержадміністрації Тарас Висоцький.

_DSC0081 _DSC0114 _DSC0115 _DSC0119Задумалися над ремонтом пологово-гіненкологічного відділення у Золотоноші декілька років тому, розповідає головний лікар Золотоніської РБЛ Сергій Приймак. Відтоді, співпрацюючи на усіх рівнях, вдалося реалізувати такий масштабний проект. Тут утеплили та замінили покрівлю, водопостачання й водовідведення, вентиляцію, а головне – встановили клімат-контроль. Окрім того, відремонтували операційний блок та частину кімнат пологового відділення, палату-ізолятор, ординаторську кімнату, маніпуляційну, кімнату відпочинку медперсоналу, створені комфортні умови перебування в індивідуальних пологових залах, палаті інтенсивної терапії тощо.

_DSC0100_DSC0107 _DSC0122 _DSC0127Загалом на капремонт спрямували 7 млн 159 тис. грн коштів з обласного й районного бюджетів, Держфонду регіонального розвитку. Зокрема йдеться про 5 млн 124 тис. грн з державного бюджету, ще 2 млн 35 тис. грн – з обласного. На понад мільйон з районного та держбюджетів докупили обладнання.

– Ремонти, обладнання, обмеблювання – все це має вплив на якість надання медичних послуг нашим породіллям, – відзначає головний лікар. – За останні десятиліття – це наймасштабніший ремонт, який вдалося провести завдяки співпраці на усіх рівнях, і результат якого бачимо. Приємно надавати послуги у такому відділенні, лікувати. Так само як, певен, і отримувати допомогу при народженні у нас. І ті, хто зараз їздить народжувати у Черкаси, Драбів чи Чорнобай, будуть обирати нашу лікарню.

_DSC0130_DSC0132 _DSC0135 Наразі лікарня готова стати окружною. Для цього має всі необхідні потужності. Відкриття пологового відділення – ще одна з основних виконаних умов, аби лікарня запрацювала в новому статусі.

_DSC0136 _DSC0138 _DSC0140 _DSC0143_DSC0124 _DSC0129– Діти – це наше майбутнє, яке закладаємо з першого дня від народження, – зазначив перший заступник очільника області Тарас Висоцький. – Мама, яка вкладає свою душу в дитину, повинна мати комфорт, бути впевненою в безпеці, якості медичних послуг. І я вдячний медичному персоналу Золотоніської лікарні, що вони можуть це забезпечити. Адже те, що ми говоримо зараз про досягнення, а не про проблеми, як в інших районах, свідчить про тутешній рівень медицини. Водночас, переконаний, що виконання таких державних програм, як «Пакунок малюка» та «еМалятко» допомагатимуть породіллям, спрощуватимуть бюрократію.

_DSC0146 _DSC0149 _DSC0155 _DSC0156Між тим, у відбудованому відділенні надають увесь комплекс гінекологічних послуг для жінок. Окрім гінекології та пологового відділення на понад 20 ліжкомісць, тут активно функціонує кабінет «Здоров’я жінки», де пацієнтки зможуть пройти якісне медичне обстеження за допомогою сучасного обладнання.

Автор статті