Команда учнівського лісництва Чигиринщини здобула Гран-прі на Всеукраїнському зльоті

121Шкільне лісництво Трушівського навчально-виховного комплексу Чигиринської районної ради стало переможцем ІХ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв та отримало Гран-прі. Захід проходив з 8 по 11 вересня на базі державних лісогосподарських підприємств та навчальних закладів Хмельницької області.

Програма заходу включала в себе виставку-презентацію досягнень учнівських лісництв та відкритий конкурс-захист науково-дослідницьких робіт.

Школярі захищали дві наукові роботи: «Популяції хвоєгризучих шкідників Притясминської гряди» та «Біолого-екологічні особливості червонокнижних видів рослин у флорі урочища Холодний Яр». За результатами, учасники зльоту зайняли призові місця і були нагороджені Грамотами та цінними подарунками.

111         – Ми старанно готувалися до зльоту, сподівалися, що отримаємо певну нагороду або ж відзнаку, – розповідає вчитель шкільного лісництва. – Проте про Гран-прі ніхто навіть і не думав. Нас визначили кращими серед двадцяти двох команд-учасників з усієї України.

Трушівське шкільне лісництво на базі навчального закладу почало функціонувати ще з 2012 року. Протягом останніх років учні школи є завзятими учасниками всіх акцій, конкурсів, еколого-природничих заходів, які проводять лісівники. З задоволенням школярі висівають насіння, допомагають у вирощуванні та висаджуванні сіянців, доглядають за лісовими культурами та лісонасіннєвими плантаціями, заготовляють лісове насіння, охороняють та допомагають птахам, заготовляють лікарську сировину та паралельно проводять дослідницьку роботу.

Ювілейний Х зліт учнівських лісництв буде проходити на Чекащині, куди з’їдуться кращі юні лісівники країни.

За інформацією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації

Автор статті