Керівництво Уманщини закликали активізуватися

3Стан справ на Уманщині визнано незадовільним. Такий підсумок колегії, що днями відбулася в районі. На ній був присутній заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Овчаренко.

Процес добровільного об’єднання територіальних громад в Уманському районі пробуксовує. До проекту перспективного плану формування територіальних громад Черкаської області, затвердженого рішенням обласної ради ще у червні минулого року, район подав 9 громад. Відтоді там затверджено тільки одну – Ладижинську.

– Поки керівництво області тримало на власному контролі процес об’єднання громад, доти робота над формування громад і тривала. Зараз в районі ніякого руху зі створення спроможних територіальних громад не відбувається, – наголосив Сергій Овчаренко. – Це ж стосується і розробки стратегії розвитку району, яка на Уманщині тільки в проекті.

2Окрім того, у районі, за словами заступника очільника області, необхідно активізувати роботу із залучення інвестицій. Порівняно із загальнообласними показниками, район відстає від інших на 0,2 % за рівнем залучення капіталу. Щоправда, торік на Уманщині реалізували три інвестиційні проекти у сфері кролівництва, свинарства та овочівництва.

Також є низка зауважень щодо роботи із забезпечення допомоги та соціального захисту учасників АТО та їхніх родин. У районі з більш ніж 200 АТОвців статус бойових дій отримали лише 76 осіб. Немає фахівців із соціальної роботи, тож і працювати з демобілізованими немає кому. Досі не прийнята програма пільгового кредитування житла для учасників АТО.

4Між тим, Уманщина упродовж двох останніх років посідає останнє місце за результатами ЗНО. Тут є потреба в реорганізації НВЗ, адже у малокомплектних школах вартість утримання учня у 2015 році становила від 20 до 50 тис грн.

Невтішна ситуація і з якістю надання медичних послуг. Перинатальна смертність вдвічі перевищує норму, значно збільшилася смертність від інфаркту міокарда, критичний рівень виявлення онкологічних захворювань та значне поширення захворюваності на активну форму туберкульозу, що зумовлено вкрай незадовільною роботою центру первинної медико-санітарної допомоги, у якому не вистачає фахівців, слабка матеріально-технічна база. Ще більше зауважень до роботи медичних закладів міста Умань.

– За результатами колегії, робота Уманської райдержадміністрації незадовільна. Звичайно, можна говорити про успішність діяльності, підкріплюючи це цифрами. Але суспільство вимагає від нас самих у першу чергу критичного погляду на результати нашої роботи, – підсумував Сергій Овчаренко. – Про досягнення варто говорити, але й треба звертати увагу на проблеми. У першу чергу для того, щоб вирішити їх колегіально чи скласти дієву стратегію.

Автор статті