Канівські лісівники завершили сезон переробки шишок

110 тонн шишок сосни звичайної переробили у Михайлівському лісництві Канівського лісгоспу. На місцевій шишкосушарці «добували» з минулорічного соснового врожаю насіння для потреб майбутньої лісокультурної кампанії, повідомляють в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

За словами помічника лісничого Михайлівського лісництва Володимира Васильченка, розпочали сушити шишки раніше від звичайного – ще наприкінці листопада. Тож і завершили сезон на півмісяця швидше – до початку квітня.

Весь цей період сушарка працювала в безперервному режимі. Переробні потужності дозволяють сушити одночасно до 200 кг сировини. Відзначимо, сушать кожну партію дві доби. Отримане насіння потім обезкрилюють і згодом відправляють на перевірку якості.

Винагородою за цьогорічну копітку працю стало отримання 100 кілограмів насіння сосни. Після перевірки та з відповідними рекомендаціями їх передадуть до Софіївського лісництва, де розташований базовий розсадник підприємства.

– Тут із здобутого насіння роститимуть сіянці, а з них згодом створюватимуть майбутній ліс, – розповідає директор Канівського лісгоспу Едуард Симоненко. За його словами, формування запасів якісного насіння важливий етап роботи лісівників.

Автор статті